lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Sýria uvoľnuje opatrenia; od utorka zruší nočný zákaz vychádzania Damask 26. mája (TASR) - Sýria od utorka zruší nočný zákaz vychádzania a povolí pohyb ...

authorTASR dateVloženie/úprava Utorok, 26.05.2020 categoryDenné správy

Damask 26. mája (TASR) - Sýria od utorka zruší nočný zákaz vychádzania a povolí pohyb obyvateľov medzi provinciami. Krajina zmierňuje opatrenia súvisiace s koronavírusovou pandémiou, hoci v pondelok zaznamenala dosiaľ najvyšší denný nárast prípadov nákazy, informovala v noci na utorok agentúra Reuters.V pondelok bolo zistených 20 nových prípadov nákazy novým druhom koronavírusu, čím celkový počet infikovaných stúpol v krajine na 106, oznámilo sýrske ministerstvo zdravotníctva. Ochoreniu v krajine doteraz podľahli štyri osoby.Sýria zaznamenala v posledných dňoch prudký nárast v počte infikovaných, čo úrady spájajú so Sýrčanmi, ktorí sa vrátili zo zahraničia.Damask v tejto súvislosti v pondelok vyhlásil, že aj keď sa v rámci snáh naštartovať ekonomiku karanténne opatrenia zmierňujú, rozhodol sa pozastaviť lety na repatriáciu Sýrčanov. Niektorí diplomati vrátane osobitného vyslanca Spojených štátov pre Sýriu Jamesa Jeffreyho spochybnili oficiálne údaje o relatívne nízkom počte nakazených koronavírusom v tejto vojnou zmietanej krajine. Úrady zatajovanie popierajú.

Štítky :

Slovinsko možno vyškrtne Chorvátsko zo zoznamu bezpečných krajín

Ľubľana 29. júna (TASR) - Slovinsko vyradí Chorvátsko zo zoznamu bezpečných krajín v prípade, ak tam počet ľudí nakazených koronavírusom prekročí priemer desať na 100. 000 obyvateľov. Oznámil to v pondelok hovorca slovinského krízového štábu pre koronavírus Jelko Kačin, ktorého citovala agentúra STA.