lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


TRENČÍN: Podľa predsedu TSK hrozí nemocniciam v kraji po zvýšení platov kolaps Trenčín 29. marca (TASR) – Nemocniciam v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) hrozí v súvislosti s uplatnením ...

authorTASR dateVloženie/úprava Pondelok, 30.11.-0001 categoryDenné správy

Trenčín 29. marca (TASR) – Nemocniciam v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) hrozí v súvislosti s uplatnením zákona o platoch zdravotníckych pracovníkov kolaps. Pre TASR to dnes povedal predseda TSK Pavol Sedláček. "Kraj bude potrebovať na zvýšenie platov lekárov a zdravotných sestier v troch nemocniciach v Považskej Bystrici, Bojniciach a v Myjave takmer šesť miliónov eur. Pokiaľ sa nenájde riešenie, v krátkom čase reálne hrozí kolaps nemocníc," zdôraznil Sedláček s tým, že momentálne sa ešte rokuje o objednávkach, pretože to, čo doteraz ponúkli poisťovne, nepokrýva náklady nemocníc.Ako dodal, po aplikácii zákona o zvýšení platov by v niektorých nemocniciach išli na mzdy celé príjmy. "Organizácia nemôže fungovať tak, aby celé príjmy dala nemocnica na mzdy a nezostalo by na zaplatenie energií, nákup liekov a špeciálneho zdravotníckeho materiálu," podotkol Sedláček. Podľa neho ide o systémovú chybu, pretože ak sa prijme podobný zákon, adekvátne by sa mali upraviť aj zdroje. Doplnil, že vedenie TSK nemá informácie o prípadnom podpisovaní dodatkov pracovných zmlúv zdravotných sestier či kartelových dohodách zdravotníckych zariadení tak, ako to avizovali v Banskobystrickom kraji.

Štítky :

WHO: Čoraz viac ľudí v Európe žije s HIV bez toho, aby bolo diagnostikovaných

Kodaň 30. novembra (TASR) - Čoraz viac ľudí v Európe žije s HIV bez toho, aby bolo diagnostikovaných, uviedli v stredu v novej správe Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) a zdravotnícka agentúra Európskej únie (ECDC). S vírusom, ktorý spôsobuje chorobu AIDS, sa pritom stále spája hanba. TASR prevzala správu z tlačovej agentúry DPA.