lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Trebišov: Nemocnica zavádza centrálnu triáž pacientov Trebišov 1. októbra (TASR) – Trebišovská nemocnica zaviedla od štvrtka centrálnu triáž, teda triedenie pacientov. ...

authorTASR dateVloženie/úprava Štvrtok, 01.10.2020 categoryDenné správy

Trebišov 1. októbra (TASR) – Trebišovská nemocnica zaviedla od štvrtka centrálnu triáž, teda triedenie pacientov. "Pacientom i zamestnancom je pri vstupe do budovy zmeraná telesná teplota a odpovedajú na sériu otázok v súvislosti s koronavírusom," informovala TASR za sieť nemocníc Svet zdravia Jana Fedáková.V prípade, ak pacient nevykazuje symptómy charakteristické pre ochorenie COVID-19, dostane zelený náramok. Pacient následne pokračuje v štandardnom režime do ambulancie alebo na oddelenie. V prípade, ak pacient vykazuje príznaky ochorenia - má zvýšenú telesnú teplotu a pozitívnu anamnézu v súvislosti s ochorením COVID-19, je nasmerovaný na COVID pracovisko, ktoré je na prízemí pľúcneho pavilónu. Pacienti môžu vchádzať do budovy nemocnice prostredníctvom dvoch vstupov, kde sa vykonáva centrálna triáž. Ide o predný hlavný vstup otvorený počas pracovných dní od 5.30 h do 18.30 h a zadný vstup cez nákupnú pasáž - otvorený nonstop, ktorý slúži aj ako vstup pre vozidlá rýchlej zdravotnej pomoci (RZP). "Prosíme pacientov, aby sa riadili vizuálnym značením a dodržiavali všetky bezpečnostné a protiepidemiologické opatrenia," uviedla Fedáková.

Štítky :

Ako zloženie vzduchu v interiéri ovplyvňuje naše zdravie?

V tomto období sme sa naučili venovať zvýšenú pozornosť dezinfekcii rúk, ale aj priestoru, ktorý nás obklopuje. Položili ste si však už niekedy otázku, ako si môžeme dezinfikovať naše pľúca? Na prvý pohľad možno zvláštna otázka, ale pri hlbšom zamyslení dáva význam.