lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

V Česku je 5312 prípadov nákazy koronavírusom, v stredu pribudlo 295 prípadov Praha 9. apríla (TASR) - V Česku stúpol počet ľudí s potvrdenou nákazou novým koronavírusom ...

authorTASR dateVloženie/úprava Štvrtok, 09.04.2020 categoryDenné správy

Praha 9. apríla (TASR) - V Česku stúpol počet ľudí s potvrdenou nákazou novým koronavírusom na 5312 - v stredu pribudlo 295 prípadov. Počet vyliečených je 233, ochoreniu podľahlo 99 ľudí. Vo štvrtok ráno o tom informovali české spravodajské portál Novinky.cz a iDNES.cz s odvolaním sa na údaje ministerstva zdravotníctva.Od soboty 4. apríla do utorka 7. apríla sa počet nových prípadov nákazy pohyboval v rozpätí od 115 do 282. V stredu sa teda počet novopreukázaných nakazených zvýšil.Podľa trvalého bydliska pacienta je aj naďalej najviac ľudí s ochorením COVID-19 spôsobeným koronavírusom v Prahe, a to 1305. Nasleduje Stredočeský kraj so 651 prípadmi ochorenia a Moravskosliezsky kraj s 565 prípadmi.

Štítky :

Lekári POZOR na podvodné dezinfekcie – Nenechajte sa oklamať

Profesionálni predajcovia certifikovaných dezinfekčných produktov hlásia prudký nárast podvodníkov predávajúcich nelegálnu dezinfekciu vo svojich online obchodoch. Už od nástupu svetovej pandémie ochorenia COVID-19 sa na trhu biocídnych prípravkov začínali postupne objavovať firmy predávajúce nechválené dezinfekčné prostriedky, ktoré môžu vážne škodiť zdraviu i životnému prostrediu. V posledných dňoch sa však s takýmito podnikavcami, hľadiacimi iba po rýchlom zisku, doslova roztrhlo vrece.