lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


VZZS: Leteckí záchranári pomáhali v Dolnom Hričove zranenému mužovi Žilina 20. mája (TASR) - Žilinská posádka leteckých záchranárov letela v pondelok na pomoc 57-ročnému ...

authorTASR dateVloženie/úprava Pondelok, 20.05.2024 categoryDenné správy

Žilina 20. mája (TASR) - Žilinská posádka leteckých záchranárov letela v pondelok na pomoc 57-ročnému mužovi, ktorý si v lesnom teréne v katastri obce Dolný Hričov v okrese Žilina vážne poranil nohu v oblasti predkolenia. Informovala o tom hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) Air - Transport Europe Zuzana Hopjaková.
Lekárka bola k zranenému mužovi vysadená palubným navijakom. "Po ošetrení a zafixovaní predkolenia bol pacient v spolupráci s hasičmi prevezený k vrtuľníku, preložený na palubu a letecky transportovaný do Fakultnej nemocnice v Žiline," priblížila zásah Hopjaková.


rav von

Štítky :

Stačí desať sekúnd a zbaví vás mínusových dioptrií aj astigmatizmus. Laserová medicína napreduje rýchlosťou svetla.

Slovensko sa stalo prvou krajinou v našom regióne, v ktorej bol v júli 2022 nainštalovaný v súčasnosti najmodernejší a najrýchlejší femtosekundový laser, aký je dnes dostupný – VISUMAX 800. Pre pacienta sa čas pod laserom skrátil len na päť až desať sekúnd. Navyše sa vďaka nemu zlepšuje dostupnosť laserových operácií aj pri tých refrakčných chybách, pri ktorých to doposiaľ nebolo na základe výsledkov vstupných vyšetrení odporúčané. Ako sme sa dostali až sem?