lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Vatikán eviduje osem nakazených, pozitívne testovaný kardinál sa zotavuje Vatikán 9. apríla (TASR) - Vatikán eviduje už osem ľudí, ktorí mali pozitívny test na ...

authorTASR dateVloženie/úprava Štvrtok, 09.04.2020 categoryDenné správy

Vatikán 9. apríla (TASR) - Vatikán eviduje už osem ľudí, ktorí mali pozitívny test na nový koronavírus. Informoval o tom vatikánsky hovorca Matteo Bruni.Podľa štvrtkovej správy portálu Vatican News dvaja z ôsmich nakazených sa už uzdravili, ďalšia osoba bola prepustená z nemocnice a pokračuje v domácej liečbe a dvaja ľudia sú ešte stále hospitalizovaní. Tri osoby, ktoré boli bez vonkajších symptómov, sú v samoizolácii.Od 30. marca je s diagnózou COVID-19 hospitalizovaný aj pápežov vikár pre mesto Rím, kardinál Angelo De Donatis. Z rímskej kliniky Gemelli, kde je hospitalizovaný, tento 66-ročný kardinál v stredu 8. apríla odkázal, že sa uzdravuje a že už by mal byť prepustený.De Donatis je prvým kardinálom, ktorý sa nakazil infekčným respiračným ochorením COVID-19 spôsobovaným koronavírusom SARS-CoV-2.

Štítky :

Európsky týždeň proti rakovine

Liga proti rakovine je tu pre onkologických pacientov, ich rodiny, aj pre zdravú populáciu už 30 rokov. Ako aktívny dlhoročný člen ECL (European Cancer Leagues) so zastúpením priamo v Boarde ECL sa zúčastňuje stretnutí, iniciatívne sa zapája do komunikácie, preto má možnosť prinášať najnovšie správy súvisiace s onkologickou oblasťou nadnárodne.