lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Vyjadrenie: MZ: Očkovanie treťou dávkou a očkovanie detí Bratislava 13. októbra (TASR) - Ministerstvo zdravotníctva SR dnes sprístupnilo možnosť registrácie na podanie tretej ...

authorTASR dateVloženie/úprava Streda, 13.10.2021 categoryDenné správy

Bratislava 13. októbra (TASR) - Ministerstvo zdravotníctva SR dnes sprístupnilo možnosť registrácie na podanie tretej dávky vakcíny a na registrovanie očkovania detí vo veku 5 až 11 rokov. Postupy a pravidlá pre registráciu očkovania jednotlivých skupín sú zhrnuté nižšie. Očkovanie treťou dávkou vakcíny aj očkovanie pre malých pacientov je dobrovoľné.

Štítky :

Zdravie: ŠÚKL sťahuje z trhu liek na liečbu vysokého krvného tlaku

Bratislava 13. októbra (TASR) - Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) sťahuje z trhu liek Lozap H. Ten sa používa na liečbu esenciálnej hypertenzie, čiže vysokého krvného tlaku. Dôvodom stiahnutia z trhu je prítomnosť azidovej nečistoty v účinnej látke nad povolený limit. Ústav o tom informoval na svojom webe.