lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


ZDRAVIE: "Opilecké" okuliare ukážu, čo vidí opitý vodič Bratislava 2. augusta (TASR) - Na veľkých slovenských hudobných festivaloch dostanú záujemcovia možnosť bezpečne si ...

authorTASR dateVloženie/úprava Pondelok, 30.11.-0001 categoryDenné správy

Bratislava 2. augusta (TASR) - Na veľkých slovenských hudobných festivaloch dostanú záujemcovia možnosť bezpečne si vyskúšať, čo vidí opitý vodič, alebo aké je to havarovať s vozidlom. Simulované krízové situácie môžu zažiť vďaka vybaveniu, ktoré na festivaly zabezpečí Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR."Práve mladí ľudia tvoria jednu z najviac rizikových skupín pri dopravných nehodách. Simulovaná nehoda či opilecké okuliare tak majú potenciál zachrániť veľa životov," povedal hovorca ministerstva Martin Kóňa. Ako dodal, práve festivaly sú ideálnym spôsobom ako osloviť mladých, ktorí zábavnou formou získajú cenné poznatky v oblasti bezpečnosti cestnej premávky.Na festivaloch ministerstvo striedavo zabezpečuje simulátor prevrátenia vozidla a simulátor nárazu vozidla v rýchlosti 30 kilometrov za hodinu. Na každom zo šiestich podujatí ponúka účastníkom možnosť vyskúšať si "opilecké" okuliare, ktoré simulujú stav opitosti s 1,5 promile alkoholu v krvi, ako aj ukážku prvej pomoci.

Štítky :

Sloboda aj s inkontinenciou

Celý život sa snažíme, aby nám náhodou niečo neušlo - v mladosti sú to skôr párty alebo výlety s kamarátmi, na ktoré budeme dlho spomínať, neskôr robíme nemožné, aby nám neušli vzácne chvíle s deťmi, ktoré tak rýchlo vyrastú.