lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Zdravie: BSK v piatok v Bratislave a Malackách očkuje proti HPV vírusu Bratislava 8. decembra (TASR) - Bratislavský samosprávny kraj (BSK) v zdravotnom stredisku na Rovniankovej ulici ...

authorTASR dateVloženie/úprava Piatok, 08.12.2023 categoryDenné správy

Bratislava 8. decembra (TASR) - Bratislavský samosprávny kraj (BSK) v zdravotnom stredisku na Rovniankovej ulici v Petržalke v piatok od 13.00 h očkuje proti HPV vírusu. Zaočkuje nielen záujemcov o prvé dávky, ale aj tých, ktorí sa prídu preočkovať. Odporúča však vopred sa zaregistrovať. Novinkou je očkovanie v Malackách.
"Prevencia je veľmi dôležitá v každom veku. Často býva lacnejšia ako následná liečba. S prevenciou súvisí aj osveta. Stále prevláda tendencia, že je to tabu. Nie je to však správna cesta. Preto robíme osvetu a zdôrazňujeme, aký význam má prevencia a očkovanie," skonštatoval predseda BSK Juraj Droba.
Ľudský papilomavírus (HPV) môže spôsobiť rakovinu u oboch pohlaví. Okrem rakoviny krčka maternice sú to aj iné nádory, rakovina vagíny, penisu alebo konečníka.


lul hl tur

Štítky :

Lekári a pacientske organizácie dovoz liekov na predpis až domov oceňujú

Služba doručovania liekov na predpis pacientom až domov funguje vo viacerých európskych krajinách už roky. Na Slovensku je pacientom k dispozícii druhý rok, no aj tak získala nielen pozornosť pacientov, pacientskych združení či lekárov...