lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Zdravie: Bojnická nemocnica dostala darom prístroje pre novorodencov Bojnice 18. mája (TASR) - Nemocnica s poliklinikou (NsP) Prievidza so sídlom v Bojniciach má ...

authorTASR dateVloženie/úprava Streda, 18.05.2022 categoryDenné správy

Bojnice 18. mája (TASR) - Nemocnica s poliklinikou (NsP) Prievidza so sídlom v Bojniciach má k dispozícii nové prístroje pre novorodencov. Techniku dostala darom od nemocnice Polyclinique La Ligne Bleue v Épinal vo Francúzsku. Informovala o tom na svojej internetovej stránke. Francúzska klinika darovala nemocnici resuscitačné výhrevné lôžko s výbavou, fototerapiu, transportný ventilátor a výhrevný matrac. "Dar nám pomôže poskytnúť efektívnejšiu liečbu závažnej novorodeneckej žltačky, ako aj intenzívno-resuscitačnú starostlivosť," dodala nemocnica.

Štítky :

WHO: V 27 neendemických krajinách potvrdili už 780 prípadov opičích kiahní

Ženeva 5. júna (TASR) - Laboratória potvrdili už 780 prípadov nákazy opičími kiahňami v 27 krajinách, v ktorých sa toto ochorenie bežne nevyskytuje. Oznámila to v nedeľu Svetová zdravotnícka organizácia (WHO), ktorá hodnotí globálne riziko spojené s týmto ochorením ako mierne. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.