lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Zdravie: Ministerstvo zdravotníctva pripravuje Národný kardiovaskulárny program Bratislava 19. novembra (TASR) - Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR pripravuje Národný kardiovaskulárny program. Problematiku rieši ...

authorTASR dateVloženie/úprava Utorok, 19.11.2019 categoryDenné správy

Bratislava 19. novembra (TASR) - Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR pripravuje Národný kardiovaskulárny program. Problematiku rieši odborná skupina, pričom aktuálne sa realizujú analýzy. Pre TASR to uviedla hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.Odborná skupina vznikla v rámci projektu „Tvorba nových a inovovaných postupov pre výkon prevencie a ich zavedenie do medicínskej praxe“. Po zrealizovaní analýz by mala byť ťažiskom jej práce príprava a tvorba skupiny štandardných preventívnych postupov."Zatiaľ je predčasné špecifikovať všetky konkrétne výstupy, v budúcnosti je možné uvažovať aj o štandardnom preventívnom postupe na odhalenie fibrilácie predsiení," načrtla. Ministerstvo tak reagovalo na iniciatívu pacientskej organizácie Sekunda pre život, ktorá tvrdí, že na Slovensku chýba skríning na včasné odhalenie tohto ochorenia.Rezort zdravotníctva pripomenul, že tento rok venoval prevencii maximálnu pozornosť. Spustil tri skríningy týkajúce sa onkologických ochorení - rakoviny hrubého čreva, prsníkov a krčka maternice.

Štítky :

Slovinsko možno vyškrtne Chorvátsko zo zoznamu bezpečných krajín

Ľubľana 29. júna (TASR) - Slovinsko vyradí Chorvátsko zo zoznamu bezpečných krajín v prípade, ak tam počet ľudí nakazených koronavírusom prekročí priemer desať na 100. 000 obyvateľov. Oznámil to v pondelok hovorca slovinského krízového štábu pre koronavírus Jelko Kačin, ktorého citovala agentúra STA.