lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Zdravie: Na podporu darcovstva orgánov pobežia v nedeľu lekári aj pacienti Bratislava 6. apríla (TASR) - Darcovstvo a transplantáciu orgánov chcú behom zviditeľniť lekári z transplantačných ...

authorTASR dateVloženie/úprava Sobota, 06.04.2024 categoryDenné správy

Bratislava 6. apríla (TASR) - Darcovstvo a transplantáciu orgánov chcú behom zviditeľniť lekári z transplantačných centier a pacienti po transplantácii. Na nedeľňajšom (7. 4.) bežeckom podujatí ČSOB Bratislava Marathon sa zúčastnia v tričkách s logom celoslovenskej kampane Sedem životov. Jej cieľom je zvýšiť povedomie o transplantáciách.
"Na Slovensku je na čakacej listine viac ako 300 pacientov, ktorí čakajú na životne dôležitý orgán. Stále má význam hovoriť otvorene o tejto téme a prenášať ju aj do ulíc našich miest," poznamenala prezidentka Slovenskej transplantologickej spoločnosti Ivana Dedinská.
Kampaň Sedem životov realizuje Slovenská transplantologická spoločnosť. Je zameraná na podporu odberového a transplantačného programu. Jej cieľom je upriamiť pozornosť na problematiku darcovstva a transplantácií orgánov a zvyšovať povedomie o danej téme.


akb mj

Štítky :

Vláda:Na nadstavbu a rekonštrukciu časti DFN Košice pôjde takmer 36 miliónov eur

Bratislava 10. júla (TASR) - Na nadstavbu a rekonštrukciu časti objektu Detskej fakultnej nemocnice (DFN) ...