lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Zdravie: Na potvrdenie o prekonaní COVID-19 stačí aj sms či email Bratislava 9. februára (TASR) - Potvrdenie od všeobecného lekára o prekonaní ochorenia COVID-19 nie je potrebné. ...

authorTASR dateVloženie/úprava Utorok, 09.02.2021 categoryDenné správy

Bratislava 9. februára (TASR) - Potvrdenie od všeobecného lekára o prekonaní ochorenia COVID-19 nie je potrebné. Pripomína to Slovenská lekárska komora (SLK), ktorá dostala viacero podnetov od všeobecných lekárov, ku ktorým opäť začali chodiť pacienti, žiadajúci potvrdenie o prekonaní tejto choroby. Postačiť by mala aj sms či email o pozitivite."Pri vstupe do prevádzok sa možno preukázať podľa vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR nielen dokladom o prekonaní ochorenia nie starším ako tri mesiace, ale aj dokladom o diagnostikovaní ochorenia v období nie dávnejšom ako tri mesiace od okamihu vstupu – za takýto doklad možno považovať sms správu alebo email o pozitivite," potvrdila pre TASR hovorkyňa ÚVZ SR Daša Račková.SLK prosí pacientov, aby preto nechodili zbytočne do ambulancií všeobecných lekárov, ak majú potvrdenie, aké uvádza ÚVZ SR.

Štítky :

Sloboda aj s inkontinenciou

Celý život sa snažíme, aby nám náhodou niečo neušlo - v mladosti sú to skôr párty alebo výlety s kamarátmi, na ktoré budeme dlho spomínať, neskôr robíme nemožné, aby nám neušli vzácne chvíle s deťmi, ktoré tak rýchlo vyrastú.