lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Zdravie: Slovenský psychiatrický zjazd sa venuje aj potrebe reformy Bratislava 23. júna (TASR) – Aj o potrebe reformy psychiatrickej starostlivosti diskutujú odborníci na Slovenskom ...

authorTASR dateVloženie/úprava Štvrtok, 23.06.2022 categoryDenné správy

Bratislava 23. júna (TASR) – Aj o potrebe reformy psychiatrickej starostlivosti diskutujú odborníci na Slovenskom psychiatrickom zjazde, ktorý sa vo štvrtok začal v Bratislave. Podľa Slovenskej psychiatrickej spoločnosti by problémy, ako nedostatok psychiatrov, dlhé čakacie lehoty či chýbajúce krízové centrá, mala zlepšiť práve pripravovaná reforma."Slovenská psychiatrická spoločnosť dlhodobo hovorí o nevyhnutnej potrebe realizácie reformy psychiatrickej starostlivosti na Slovensku. V rámci odbornej spoločnosti sa jej príprave dlhodobo aktívne venujeme a vyvíjame všetky snahy o čo najskoršie naštartovanie reformných zmien," povedala prezidentka spoločnosti Ľubomíra Izáková. Témy, na ktoré poukazuje reforma, sú súčasťou odborného programu XV. Slovenského psychiatrického zjazdu.Na zjazd prišli aj svetoví odborníci, napríklad prezident Svetovej psychiatrickej spoločnosti Afzal Javed či prezident Európskej psychiatrickej spoločnosti Peter Falkai. "Veľmi si vážime, že naše pozvanie na Slovensko vôbec prvýkrát prijali skutočne svetoví lídri z oblasti psychiatrie," uviedla Izáková.

Štítky :

Slovenský pacient

Aj my ako Lekari.sk sme sa zapojili do kampane, ktorá vychádza 14.6.2022. Môžete sa v nej dočítať napríklad o personalizovanej profilaxii, či o životospráve pri vysokom krvnom tlaku a cholesterole. Takisto v nej nájdete rozhovor s Dianou Hágerovou.