lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Zdravie:V Liptovskej nemocnici vybudovali nové CT pracovisko za 1,83 milióna eur Liptovský Mikuláš 29. septembra (TASR) - V Liptovskej nemocnici s poliklinikou v Liptovskom Mikuláši otvorili ...

authorTASR dateVloženie/úprava Piatok, 29.09.2023 categoryDenné správy

Liptovský Mikuláš 29. septembra (TASR) - V Liptovskej nemocnici s poliklinikou v Liptovskom Mikuláši otvorili v piatok nové CT pracovisko. Celkové náklady na jeho vybudovanie, prístroje a mobiliár dosiahli 1,83 milióna eur. Zriaďovateľ nemocnice Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) investoval z vlastných zdrojov 1,79 milióna eur, zvyšné financie poskytla nemocnica. ŽSK o tom informoval na sociálnej sieti.
Nové pracovisko bude slúžiť pre spádovú oblasť Liptovského Mikuláša a Liptovského Hrádku, čo je zhruba 72.000 obyvateľov. "CT prístroj je umiestnený v nových priestoroch urgentného príjmu. Bude slúžiť pacientom Liptovskej nemocnice, ale aj pacientom, odoslaným na vyšetrenie od súkromných špecializovaných a všeobecných lekárov, prípadne turistom regiónu Liptov," uviedol ŽSK.
Doplnil, že v Liptovskej nemocnici vymenili súčasný CT prístroj, ktorý má 11 rokov. "Nové CT pracovisko sa skladá z hlavnej miestnosti s CT prístrojom, ovládacej miestnosti a dennej miestnosti pre personál a lekárskej izby," dodal ŽSK.


mj pop

Štítky :

Príbuzné, ale zároveň, tak veľmi odlišné. Aké je to pracovať na OAPIM či urgentnom príjme Nemocnice Bory?

Nemocnica Bory je najmodernejšia nemocnica na Slovensku. Okrem atraktívneho pracovného prostredia ponúka, špičkové vybavenie a modernú medicínsku techniku. V septembri tohto roku otvorila aj urgentný príjem, ktorý vedie klinický líder Roman Škulec. Zároveň ...