lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Zdravie: V Trnavskom kraji vzrástol počet chorých na chrípku o štvrtinu Trnava 20. novembra (TASR) - O 2,3 % vzrástol v Trnavskom kraji v uplynulom 46. ...

authorTASR dateVloženie/úprava Pondelok, 20.11.2023 categoryDenné správy

Trnava 20. novembra (TASR) - O 2,3 % vzrástol v Trnavskom kraji v uplynulom 46. kalendárnom týždni počet evidovaných prípadov akútnych respiračných ochorení (ARO) vrátane COVID-19. Bolo ich dovedna 4119, z toho chrípke podobných ochorení bolo 671. To predstavuje výrazný nárast o 25,4 %. Informoval o tom riaditeľ Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trnave Tomáš Hauko.
V prípade ARO je 1882 chorých na 100.000 obyvateľov, u chrípky 306 prípadov na 100.000 obyvateľov. Najvyššiu chorobnosť na ARO zaznamenali v okrese Piešťany a u detí do päť rokov. "V Piešťanskom okrese bola z dôvodu vyššieho počtu chorých zatvorená jedna materská škola," uviedol Hauko. Z celkového počtu ARO bol u troch percent ochorení hlásený komplikovaný priebeh - najčastejšie zápalom prínosových dutín.


don pop

Štítky :

Jazda v rýchlom aute je frajerina, no preventívna urologická prehliadka je ešte väčšia

Počas novembra sa každoročne Slovenská urologická spoločnosť s partnermi pridáva k celosvetovej iniciatíve Movember a snaží sa motivovať mužov k včasným návštevám urologických ambulancií. Urológovia tento rok vsadili na motoristickú terminológiu a spoločne s ministerkou zdravotníctva, pacientskymi organizáciami a profesionálnym športovým jazdcom, Maťom Homolom...