lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Zdravie: V Trnavskom kraji zatvorili deväť materských a osem základných škôl Trnava 5. decembra (TASR) – Počet akútnych respiračných ochorení (ARO) v Trnavskom kraji naďalej stúpa, ...

authorTASR dateVloženie/úprava Pondelok, 05.12.2022 categoryDenné správy

Trnava 5. decembra (TASR) – Počet akútnych respiračných ochorení (ARO) v Trnavskom kraji naďalej stúpa, a to najmä u detí. Z tohto dôvodu bolo v uplynulom týždni zatvorených pre výskyt vysokej chorobnosti deväť materských a osem základných škôl. Informoval o tom riaditeľ Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trnave Tomáš Hauko.Dovedna bolo zaznamenaných 7117 prípadov ARO spolu s ochorením COVID-19, z toho chrípke podobných ochorení bolo 981. V porovnaní s predchádzajúcim týždňom ide o nárast chorobnosti na ARO o 14,53 percenta a v prípade chrípok o 2,55 percenta. "Najvyššia chorobnosť ARO je vo vekovej skupine detí do piatich rokov. Z celkového počtu ARO bol u 3,9 percenta ochorení hlásený komplikovaný priebeh - najčastejšie zápalom prínosových dutín," doplnil Hauko.

Štítky :

Radíme: Doba liečby antibiotikami sa nemá predlžovať ani skracovať

11. januára (TASR) - Doba liečby antibiotikami sa nemá predlžovať ani skracovať. Medzi dávkami lieku je potrebné dodržiavať predpísané časové odstupy. Upozornilo na to Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR. Nesprávne užívanie antibiotík podľa neho spôsobuje ich neúčinnosť.