lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Zdravie: V michalovskej nemocnici je aktuálne 18 pacientov s koronavírusom Michalovce 1. októbra (TASR) – Nárast počtu pacientov pozitívne testovaných na nový koronavírus vo viacerých ...

authorTASR dateVloženie/úprava Štvrtok, 01.10.2020 categoryDenné správy

Michalovce 1. októbra (TASR) – Nárast počtu pacientov pozitívne testovaných na nový koronavírus vo viacerých okresoch na východe Slovenska sa na počte hospitalizovaných na infektologickom pracovisku nemocnice v Michalovciach zatiaľ neprejavil. Vyplýva to z informácií, ktoré pre TASR poskytla Jana Fedáková, komunikačná špecialistka siete nemocníc Svet zdravia, pod ktorú patrí aj michalovské lôžkové zdravotnícke zariadenie."Na infektologickom pracovisku michalovskej nemocnice je aktuálne hospitalizovaných 21 pacientov, pričom u 17 z nich bolo potvrdené ochorenie COVID-19," uviedla s tým, že zdravotný stav ďalšieho pacienta s ochorením COVID-19 si vyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu, a je preto hospitalizovaný na intenzivistickom pracovisku.Ako doplnila, od začiatku pandémie pracovisko infektológie hospitalizovalo v súvislosti s novým koronavírusom spolu 282 pacientov, pričom ochorenie sa potvrdilo u 78 z nich. Ambulantne v tejto súvislosti vyšetrili celkovo 4533 pacientov, pričom u 174 z nich sa ochorenie potvrdilo. V rámci mobilného odberového miesta pri nemocnici sa dosiaľ uskutočnilo 6155 odberov."V michalovskej nemocnici platí zákaz návštev a nemocnica uskutočňuje centrálnu triáž pacientov," uzavrela Fedáková.

Štítky :

ÚVZ: Nákaza sa šíri najmä kontaktmi s pozitívnymi v rodinách a na pracoviskách

Bratislava 19. októbra (TASR) - Ochorenie COVID-19 sa šíri najmä kontaktmi s pozitívnymi osobami v rodinách a na pracoviskách. Početnejší výskyt preto eviduje väčšina krajských miest. Najväčší výskyt prípadov hlásili regionálne úrady verejného zdravotníctva (RÚVZ) Bardejov, Banská Bystrica, Bratislava, Čadca, Košice, Michalovce a Žilina.