lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Zdravie: VšZP podpísala zmluvu s nemocnicou Bory Bratislava 29. marca (TASR) - Štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) v stredu podpísala zmluvu s ...

authorTASR dateVloženie/úprava Streda, 29.03.2023 categoryDenné správy

Bratislava 29. marca (TASR) - Štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) v stredu podpísala zmluvu s novou bratislavskou Nemocnicou Bory. TASR to potvrdili obe strany. Súkromné zdravotné poisťovne Dôvera a Union podpísali zmluvy na prvý balík ambulantnej starostlivosti ešte začiatkom marca.
"V záujme poskytovania kvalitnej zdravotnej starostlivosti pre svojich poistencov zástupcovia VšZP a poskytovateľ zdravotnej starostlivosti v stredu podpísali zmluvu pre tie typy zdravotnej starostlivosti, ktoré je nemocnica aktuálne schopná plnohodnotne zabezpečiť," uviedla pre TASR manažérka oddelenia komunikácie zdravotnej poisťovne Eva Peterová.
Generálny riaditeľ nemocnice Ľuboš Lopatka spresnil, že podpísaná zmluva s VšZP sa týka ambulantnej starostlivosti a diagnostiky. "V ďalšom kroku by sme chceli podpisovať zmluvu na jednodňovú zdravotnú starostlivosť a stacionár," povedal.
Rokovania so zdravotnými poisťovňami podľa jeho slov prebiehajú aj naďalej. Vysvetlil, že nemocnica bude do konca novembra postupne zapájať ďalšie činnosti. "Keď budeme spĺňať podmienky zazmluvnenia, tak budeme žiadať jednotlivé zdravotné poisťovne o podpisy zmluvy, respektíve o podpisy dodatkov," dodal.
Nemocnica Bory sa oficiálne otvára vo štvrtok (30. 3.). Prvé pracoviská sa majú do prevádzky spustiť v pondelok (3. 4.). Nemocnica má mať 405 lôžok. Jej súčasťou bude okrem iného 16 operačných sál či urgentný príjem s heliportom. Poskytovať má zdravotnú starostlivosť vo viac ako 50 špecializáciách. Celkovo plánuje nemocnica zamestnať viac ako 1500 ľudí.


UPOZORNENIE: TASR k správe ponúka zvukový záznam.


akb rt mia

Štítky :

Zdravie: Pred kliešťovou encefalitídou chráni očkovanie

Bratislava 20. mája (TASR) - Pred kliešťovou encefalitídou chráni očkovanie. Najväčší význam má pre ľudí, ...