lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Covid automat Ponúkame Vám prehľad niektorých informácií z Covid automatu.

authorLekari.sk dateVloženie/úprava Pondelok, 01.02.2021 Zobrazené: 357980x categoryZaujímavosti
Lekarne.sk

Ponúkame Vám prehľad niektorých informácií z Covid automatu.

REGIONÁLNE INDIKÁTORY (1) Epidemiologická situácia Vyjadruje dynamiku ochorenia na danom území. Štandardné ukazovatele, ktoré sa používajú na takýto účel, sú (a) kumulatívna vekovo vážená denná incidencia za 14 dní (prípad nad a vrátane 65 rokov sa počíta za 4 prípady), (b) dynamika v 7 dňovej incidencií z týždňa na týždeň, (c) počet hospitalizovaných na 100.000 obyvateľov z daného okresu, a (d) lokálne zhodnotenie epidemiologickej situácie epidemiológmi na RÚVZ (napr. super-šírenie v populácii, charakter ohnísk, vekovo špecifická dynamika a podobne). Tieto ukazovatele sú bližšie odôvodnené nižšie. Sumárne sa situácia hodnotí ako priemer skóre jednotlivých indikátorov. Skóre každého indikátoru sa stanoví podľa hraničných hodnôt. Ak je napríklad vekovo-špecifická incidencia v zelenej zóne tak skóre tohto indikátoru je 1. Ak v oranžovej 2 atď.Viac informácií nájdete na: www.uvzsr.sk/

Štítky :

Kampaň Onkológia

Aj my ako Lekari.sk sme sa zapojili do kampane Onkológia, ktorá vyšla 02.03.2021. Môžete sa v nej dočítať napríklad o rakovine pľúc, rakovine vaječníkov či stómii. Takisto v nej nájdete rozhovor s Františkom Košarišťanom (Fero Joke).