lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


ĎAKUJEME, ŽE VIDÍTE ŽIVOT AJ Z INEJ STRANY - Deň narcisov 2023 Na Slovensku pribudne ročne okolo 40 000 onkologických pacientov. Život občas "bodne", obráti sa naruby ...

authorLekari.sk dateVloženie/úprava Utorok, 18.04.2023 Zobrazené: 1311180x categoryZaujímavosti
Lekarne.sk

Na Slovensku pribudne ročne okolo 40 000 onkologických pacientov. Život občas "bodne", obráti sa naruby a to v mnohých prípadoch oznámenia onkologickej diagnózy. Liga proti rakovine ďakuje všetkým, ktorí sa na „život z inej strany“ dokážu pozrieť a byť solidárni v podobe pripnutia narcisu a prispenia do zbierky Deň narcisov.


Prispieť na podporu ľudí s rakovinou môže každý. Liga proti rakovine pomáha onkologickým pacientom na Slovensku už 33 rokov.


Informácie o zbierke nájdete na www.dennarcisov.sk

AKO PRISPIEŤ?


NARCIS MÔŽETE ZÍSKAŤ


20. 4. v uliciach Slovenska u dobrovoľníkov za dobrovoľný príspevok

Od 20. 4. do 22. 4. v drogériách, lekárňach a potravinách:


 • dm drogerie – môžete prispieť dobrovoľným príspevkom do pokladničiek pri pokladniach a vo vybraných predajniach v mestách aj cez platobné terminály • Dr.Max – vo všetkých viac ako 355 lekárňach Dr.Max na Slovensku môžete prispieť dobrovoľným príspevkom v hodnote od 1 € alebo ľubovoľným násobkom tejto čiastky. Prispieť možno kartou alebo v hotovosti priamo pri táre (výdajne miesto v lekárni), kde vám lekárnik odovzdá aj symbol zbierky - narcis. • Tesco – okrem možnosti prispieť priamo na Deň narcisov – 20.4. do pokladničiek dobrovoľníkom v priestoroch prevádzok Tesco, majú zákazníci špeciálnu možnosť. Prispieť môžu od 20. do 22.4. priamo pri pokladni prostredníctvom kupónov v hodnote 1, 3 a 5 € (možno ich ľubovoľne kombinovať). Kupóny budú umiestnené spolu s narcismi na makete narcisu pri pokladniach alebo pri vstupe.

Liga proti rakovine zabezpečuje každý rok najmodernejšie formy prispenia. „V Lige už dlho ideme s duchom doby. V našich kampaniach a zbierke v uliciach už dlhšie využívame aj QR kódy i platobné terminály. Zatiaľ žiadna moderná vychytávka ešte nikdy neprekonala hotovosť z pokladničiek a fyzické pripnutie si narcisu na znak solidarity s onkologickými pacientmi. V komunikácii pre asignáciu 2% z daní hovoríme o umelej inteligencii a využívame chatbota Slovenskej sporiteľne, “ hovorí Ing. Eva Kováčová, výkonná riaditeľka LPR. „Samozrejme, po celý rok sa venujeme pacientom osobným prístupom - telefonujeme s nimi, stretávame ich osobne, počúvame ich, radíme im. V ľudskej empatii umelá inteligencia nikdy nezastúpi živého človeka.ONLINE A SMS FORMY PRISPENIA


Od 17.4. do 28. 4. môžete prispieť prostredníctvom: • SMS na 848 (hodnota SMS je 3 € v sieťach všetkých mobilných operátorov) • Účtu zbierky SK09 0900 0000 0054 5454 5454 • QR kódu

  PLATOBNÉ TERMINÁLY od Slovenskej sporiteľne a Global Payments


  Bezhotovostným príspevkom kartou alebo mobilom cez platobné terminály u vybraných dobrovoľníkov, ktorých nájdete v uliciach Bratislavy, Martina a Košíc.


  SPRIEVODNÉ AKTIVITY


  Stánky prevencie Ligy proti rakovine


  Počas Dňa narcisov, 20.4., bude tím LPR ponúkať interaktívne formy prevencie onkologických ochorení v stánkoch: OC NIVY Bratislava, TERMINAL SC v Banskej Bystrici, MIRAGE SC v Žiline, OC Galéria v Martine a OC AUPARK v Košiciach.  Bratislavské módne dni a Deň narcisov


  Dve silné tradičné slovenské podujatia sa spojili, aby v jeden deň - 20.4., v ktorý sa konajú, ukázali možnosť symbiózy elegancie v móde a solidarity s onkologickými pacientami. Bratislavské módne dni, prebiehajúce v Refinery Gallery, sa budú niesť v znamení Dňa narcisov. Počas štvrtka sa môžeme tešiť na elegantné šaty žltej farby moderátorky a žlté narcisové prekvapenie v kolekcii La Rena, ktorým sa otvorí exkluzívny večer.  Deň narcisov spája i konkurenciu


  Zbierka, napĺňajúca rozmer ľudskosti a solidarity, stiera počas svojho konania i konkurenciu. Tri doručovacie spoločnosti - DHL, GLS a Packeta v tento deň vnímajú potrebu spájania sa v myšlienke prejavu podpory a jej silnej rezonancie, preto počas Dňa narcisov ku doručovaným zásielkam pribalia adresátom narcis.  Kúpa produktov


  Prispieť môžete aj kúpou produktov limitovanej narcisovej edície:
  ZAUJÍMAVOSTI O DNI NARCISOV 2023


  Počas 27. ročníka Dňa narcisov je pripravených predbežne:  • Viac ako 930 000 narcisov určených na pripnutie ako prejav solidarity s onkologickými pacientmi  • 11 500 dobrovoľníkov po celom Slovensku  • 4 500 pokladničiek  • 110 platobných terminálov  • 700 spoluorganizátorov


  PREČO PODPORIŤ DEŇ NARCISOV?  I váš príspevok pomôže naďalej zabezpečovať BEZPLATNÉ projekty, ktoré sú realizované s poznaním potrieb a problémov onkologických pacientov. Ich riešenia nedokáže v potrebnej miere zabezpečiť štát samotný. Sú nimi projekty Ligy proti rakovine:


  Onkoporadňa - Individuálne poradenstvo s rôznymi odborníkmi pre onkologických pacientov a ich príbuzných – 0800 11 88 11 alebo poradna@lpr.sk .


  Sieť onkopsychológov - Odborné poradenstvo a individuálna psychologická podpora naprieč Slovenskom pre onkologických pacientov a príbuzných počas a po liečbe.


  Podporné skupiny pre pacientov, príbuzných a pozostalých - Skupinová vzájomná podpora ľudí, ktorí sa ocitli v podobnej životnej situácii pod vedením onkopsychológa.


  Jednorazový finančný príspevok - Finančná podpora pre onkologických pacientov, ktorí sa ocitli v dôsledku ochorenia v hmotnej núdzi.


  Krátkodobé ubytovanie - Možnosť ubytovania rodičov počas hospitalizácie chorého dieťaťa alebo onkologických pacientov počas liečby.


  Parochne pre pacientky - Projekt „Vystrihaj sa Slovensko“ zabezpečuje LPR pre pacientky parochne zo živých či umelých vlasov.


  Programy v Centrách pomoci v Bratislave, Košiciach a Martine - Celoročné vzdelávacie, pohybové a voľnočasové aktivity pre onkologických pacientov.


  Rodinné a relaxačné pobyty - Pobyty poskytujúce relax a možnosť zotavenia sa s programom prispôsobeným potrebám jednotlivcov i celých rodín.


  Prevencia - Informovanie verejnosti edukačnými podujatiami a kampaňami, prednášky pre firmy a školy. Materiály pripravované odborníkmi distribuujeme do zdravotníckych zariadení i individuálnym záujemcom.


  Advokácia pacienta - Skúsenosti a kontakty umožňujú Lige proti rakovine komunikovať s príslušnými inštitúciami doma i v zahraničí s cieľom dosiahnuť lepšiu starostlivosť o onkologických pacientov a znižovať výskyt rakoviny v spoločnosti.


  Vzdelávanie a supervízia – LPR realizuje vzdelávanie zamerané na zefektívnenie prístupu a práce s onkologickým pacientom, psychohygienu onkopsychológov a zdravotníckych pracovníkov.


  Poznáte ten pocit, keď sa strácate, keď sa vám zrúti celý svet, keď neviete, ako budete so svojím problémom ďalej žiť? A práve vtedy je pre Vás vzácna akákoľvek pomoc a podpora. Pre onkologických pacientov, ktorým rakovina obráti život naruby, je jeden výnimočný deň v roku, kedy im svoju podporu môžeme vyjadriť jednoduchým gestom a pomocou v rámci svojich možností. Ďakujeme každému jednotlivcovi, ktorý sa tak rozhodne urobiť, ktorý sa na chvíľu zastaví a uvedomí si bremeno rakoviny. Ďakujeme každému partnerovi, ktorý nám pomáha zrealizovať tento deň. Ďakujeme všetkým mediálnym partnerom, ktorí tento deň dávajú do povedomia nielen tých, ktorí žijú ,život na inej strane, ale i tých, ktorí život z inej strany vnímajú. Ďakujeme vám, že Deň narcisov podporujete už 27 rokov,“ hovorí Ing. Eva Kováčová, výkonná riaditeľka Ligy proti rakovine.  Generálnym partnerom Dňa narcisov je už siedmy rok Nadácia Slovenskej sporiteľne. Ďakujeme nielen za finančnú podporu, ale aj za pomoc so spracovaním vyzbieranej hotovosti, umožnením darov cez bankomatovú sieť Slovenskej sporiteľne či zapožičaním 110 platobných terminálov.  Nadácia Slovenskej sporiteľne každoročne podporí desiatky veľkých aj menších verejnoprospešných projektov. Deň narcisov je však v niečom výnimočný a to veľkosťou svojej cieľovej skupiny. Táto najznámejšia slovenská dobročinná zbierka totiž v sebe spája funkciu získavania prostriedkov na poskytovanie priamej pomoci onkologickým pacientom, či ich rodinám, a zároveň šíri osvetu a vzdeláva v tejto citlivej téme. A nikto z nás nemá to šťastie, aby mohol tvrdiť, že sa ho nič z toho netýka. V Nadácii Slovenskej sporiteľne sme hrdí, že môžeme dlhodobo podporovať projekt, ktorý je prínosom pre viac ako 5 miliónov ľudí v našej krajine,“ hovorí Barbara Henterová, správkyňa Nadácie Slovenskej sporiteľne.  PRE DEŇ NARCISOV 2023 SÚ PLATNÉ TIETO IDENTIFIKAČNÉ ZNAKY DOBROVOĽNÍKA:  • Biele tričko s logom Ligy proti rakovine s textom „JA SOM“  • Identifikátor dobrovoľníka: jedinečné číslo dobrovoľníka vytlačené na žltom podklade, umiestnené v strednej časti narcisu v logu LPR priamo na tričku.  • Narcis: každoročný symbol zbierky venovaný za dobrovoľný príspevok. Narcis bude charakteristickej žltej farby.  • Papierová pokladnička bielej farby s oranžovo-modrou potlačou a textom Deň narcisov, termínom zbierky 20.4. 2023, číslom registrácie zbierky, vydanej Ministerstvom vnútra SR. Každá pokladnička bude zabezpečená ochrannými nálepkami bielej farby s modrým nápisom Deň narcisov. Na každej pokladničke sa nachádza logo Ligy proti rakovine, číslo pokladničky, QR kód a číslo SMS 848.
  V mene onkologických pacientov na Slovensku vám ďakuje, Liga proti rakovine.  ZDROJ: Liga proti rakovine

Štítky :

Najvyšší výnos Dňa narcisov za 28 rokov

Napriek náročnej dobe a neľahkej spoločenskej atmosfére na Slovensku si tradičná zbierka Deň narcisov udržiava priaznivcov, ktorí prispeli spoločne najvyššou čiastkou za celú históriu jej konania. Z výnosu každoročne Liga proti rakovine realizuje bezplatné projekty pre onkologických pacientov a ich blízkych. Aj tento rok i vďaka výnosu zbierky prichádza LPR s novinkou pre pacientov a pokračuje tiež vo svojich aktivitách prevencie pred rakovinou.