lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Minister: V Česku sa objavili prvé tri prípady nákazy novým koronavírusom (2) Praha 1. marca (TASR) - V Českej republike sa objavili prvé tri prípady nákazy novým ...

authorLekari.sk dateVloženie/úprava Nedeľa, 01.03.2020 Zobrazené: 166751x categoryZaujímavosti

Praha 1. marca (TASR) - V Českej republike sa objavili prvé tri prípady nákazy novým koronavírusom. Informáciu priniesla v nedeľu popoludní Česká televízia (ČT) a následne portál Novinky.cz. Správu oznámil na tlačovej konferencii už aj český minister zdravotníctva Adam Vojtěch (hnutie ANO) s tým, že vzorky posielajú do laboratória v Berlíne, kde majú nákazu potvrdiť."Boli potvrdené prvé tri prípady koronavírusu v Česku," povedal minister Vojtěch na mimoriadnom brífingu. "S najväčšou pravdepodobnosťou sú to pozitívne prípady," dodal.Minister apeloval: "Prosím všetkých, aby veľmi zvážili, či cestovať do rizikových regiónov na dovolenku. Všetci nakazení boli v severnom Taliansku. Znovu upozorňujeme na riziko ciest do týchto oblastí."Žiadny z prípadov nie je závažný, povedal Vojtěch.Pacienti sú izolovaní v nemocniciach na infekčných oddeleniach: dvaja v Prahe v Nemocnici na Bulovke a jeden v Ústí nad Labem.Na Bulovke je izolovaná americká turistka narodená v roku 1999. Cestovala s ňou kamarátka z Ekvádoru, ale výsledok jej testov bol negatívny.V Nemocnici na Bulovke je aj pacient s českou štátnou príslušnosťou, narodený v roku 1952.V Ústí nad Labem je hospitalizovaný Čech, ročník 1976.Česi sa vrátili z Talianska - v prvom prípade z vedeckej konferencie, v druhom prípade z lyžovačky. Američanka v Taliansku študuje a do Prahy prišla ako turistka, doplnil informácie minister zdravotníctva.

Štítky :

Validácia sterilizačných zariadení – opatrenie proti šíreniu vírusu

V súčasnosti je každý deň skutočným zápasom o efektívnu ochranu obyvateľov pred šírením koronavírusu COVID-19. Mimoriadne dôležité pre prežitie sú opatrenia eliminujúce šírenie vírusu prijaté hlavne v zdravotníckych zariadeniach, zariadeniach pre seniorov a vlastne všade tam, kde je sterilizácia zdravotníckych nástrojov a pomôcok používaných pri zásahoch do tela pacientov. Nevyhnutná je preto aktuálna validácia sterilizačných zariadení.