lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Minister na otvorení JIS infektológie Minister Richard Raši otvoril 1. októbra 2009 zrekonštruovanú jednotku intenzívnej starostlivosti Kliniky infektológie a geografickej ...

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Minister Richard Raši otvoril 1. októbra 2009 zrekonštruovanú jednotku intenzívnej starostlivosti Kliniky infektológie a geografickej medicíny FNsP Bratislava - Kramáre. Klinika je svojím zameraním jedinečným pracoviskom v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti na Slovensku. Rekonštrukcia, ktorá trvala pol roka, si vyžiadala 460 tisíc eur a bola financovaná zo zdrojov ministerstva zdravotníctva a FNsP Ba.


JIS bude slúžiť najmä pri liečbe ťažkých neuroinfekcií, resp. prípadných komplikácií pri ochorení na chrípku, má kapacitu šesť lôžok a v súčasnosti sú už v nej umiestnení prví pacienti. Minister Raši pri otvorení zdôraznil, že v čase, keď Slovensko môže zasiahnuť akákoľvek pandémia, dokáže toto pracovisko kapacitne aj odborne zvládnuť situáciu a spolupracovať aj s inými pracoviskami na Slovensku.
ZDROJ: MINISTERSTVO ZDRAVOTNÍCTVA SR

Štítky :

DOBRÉ SPRÁVY V OBLASTI ONKOLÓGIE

Zdravotníctvo na Slovensku aj vplyvom pandémie v posledných rokoch výrazne utrpelo. Dnes sa len máloktorý Slovák môže hrdiť dokonalou zdravotnou starostlivosťou. Výziev na zlepšenia rôzneho druhu je aj v oblasti onkológie neúrekom. Aby sme nevnímali denne výlučne negatívne správy, Liga proti rakovine zosumarizovala...