lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Minister zdravotníctva na otvorení Centra pomoci v Martine Minister zdravotníctva Ivan Uhliarik sa v piatok 16. júla o 17.30 h zúčastní v Martine ...

authorLekari.sk categoryZaujímavosti
Lekarne.sk

Minister zdravotníctva Ivan Uhliarik  sa v piatok 16. júla  o 17.30 h zúčastní  v Martine na slávnostnom otvorení v poradí už tretieho Centra pomoci Ligy proti rakovine.


Po Bratislave  a Košiciach tak v Martine pribudnú nové priestory a služby pre onkologických pacientov i širokú verejnosť,  záujemcovia tu budú môcť využívať odborné poradenstvo, fyzioterapeutické služby, kreatívne, vzdelávacie aj pohybové kurzy. 

Štítky :

Hmyz nepredstavuje riziko len pre alergikov - Alergénová imunoterapia

Pobyt v prírode býva pre alergikov častokrát náročný a nepríjemný, obzvlášť počas letných mesiacov. Pre ľudí, ktorí sú alergickí na bodnutie včelou, osou či iným hmyzom však nejde len o osobný diskomfort – takéto bodnutie môže u nich vyvolať až život ohrozujúcu reakciu. Odborníci a pacienti pri príležitosti Svetového dňa alergií upozorňujú, že v takýchto prípadoch je okrem prvej pomoci kľúčová aj účinná liečba – alergénová imunoterapia.