lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Podpredseda EK Timmermans pripustil chyby v očkovacej stratégii EÚ Brusel 14. marca (TASR) - Podpredseda Európskej komisie (EK) Frans Timmermans v nedeľu v rozhovore ...

authorLekari.sk dateVloženie/úprava Nedeľa, 14.03.2021 Zobrazené: 341892x categoryZaujímavosti

Brusel 14. marca (TASR) - Podpredseda Európskej komisie (EK) Frans Timmermans v nedeľu v rozhovore pre nemecký denník Der Tagesspiegel pripustil, že v rámci stratégie očkovania proti koronavírusu v Európskej únii došlo k niekoľkým chybám. "Je pravda, že pri objednávaní vakcín došlo k chybám v Bruseli aj v členských štátoch," uviedol Timmermans. Povedal, že je pripravený zhodnotiť situáciu na konci pandémie. "A potom uvidíme, čo sme urobili zle a čo dobre," zhodnotil. Najskôr je však podľa jeho slov potrebné zabezpečiť, aby "bola celá Európa zaočkovaná". Európsky prístup je "tiež v záujme bohatších členských štátov", ako je Nemecko, dodala predsedníčka EK Ursula von der Leyenová v rozhovore.Európska komisia sa stala terčom kritiky v súvislosti so stratégiou očkovania. Distribúciu dávok vakcín farmaceutickými spoločnosťami do jednotlivých členských štátov považujú niektoré národné vlády krajín EÚ za nespravodlivú. Cieľ, ktorý eurokomisia stanovila pre členské štáty EÚ, je zaočkovať do konca leta 70 percent dospelej populácie, čo má zaistiť kolektívnu imunitu a skoncovať s koronakrízou.

Štítky :

Zdravie: ZP vlani schválili takmer 140 mil. pomôcok za vyše 190 mil. eur

Bratislava 6. apríla (TASR) – Zdravotné poisťovne (ZP) vlani schválili takmer 140 miliónov zdravotníckych pomôcok za viac ako 190 miliónov eur. Z informácií, ktoré poskytli TASR, vyplýva, že najčastejšie išlo o zdravotnícke pomôcky pre poistencov trpiacich inkontinenciou. Medzi najnákladnejšie patrili individuálne vyhotovované ortopedicko-protetické pomôcky.