lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Prešov: Začína sa príprava na novú nemocnicu, štyri oddelenia sa presťahujú Prešov 22. mája (TASR) - Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana začínajú ...

authorLekari.sk dateVloženie/úprava Streda, 22.05.2024 Zobrazené: 277762x categoryZaujímavosti

Prešov 22. mája (TASR) - Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana začínajú sťahovanie štyroch oddelení. Organizačné zmeny súvisia s prípravou budúceho staveniska novej nemocnice a týkajú sa oddelení oftalmológie, gynekológie, geriatrie a infektológie. Ako TASR informovala PR manažérka nemocnice Martina Pavlíková, zmeny budú prebiehať počas nasledujúcich dvoch týždňov za plnej prevádzky.
"Všetky zmeny súvisia s prípravou budúceho staveniska priamo v areáli nemocnice, kde sa bude v budúcnosti realizovať výstavba novej nemocnice. Jej investorom bude ministerstvo obrany," uviedol riaditeľ nemocnice Juraj Smatana s tým, že bližšie informácie k samotnej výstavbe budú k dispozícii o pár týždňov, keďže sa celý proces len pripravuje.
FNsP uviedla, že sťahovanie jednotlivých oddelení zvážili z hľadiska medicínskych kritérií, prioritizácie, logistiky a technických možností. Premiestnenie oddelení je nevyhnutné, no bude prebiehať tak, aby čo najmenej narušilo chod nemocnice a komfort pacientov.
Oddelenie oftalmológie sa z pavilónu číslo sedem presťahuje do priestorov starej pôrodnice v pavilóne číslo jeden. Gynekologické ambulancie a pohotovosť sa presťahujú z pavilónu číslo jeden do pavilónu číslo dva. Pôrodnica zostane rozdelená na starú a novú, Perinatologické centrum ostáva v starej pôrodnici. Oddelenie geriatrie sa presťahuje z pavilónu číslo osem do pavilónu číslo tri na šieste poschodie. Oddelenie infektológie sa presťahuje z pavilónu číslo sedem do pavilónu číslo osem.
"Vo všetkých prípadoch sú samozrejmosťou dôsledné a nevyhnutné hygienické a epidemiologické opatrenia s ohľadom na pacientov, zamestnancov ako aj návštevníkov nemocnice. Už dnes pacientov, ktorých objednávame na jún a neskôr, informujeme o týchto zmenách," povedal Smatana.
V areáli FNsP sú všetky pavilóny označené veľkými číslami pre lepšiu orientáciu. O každej zmene budú verejnosť informovať prostredníctvom médií aj sociálnych sietí, ako aj oznamami a informačnými tabuľami priamo v nemocnici.

Štítky :

Stačí desať sekúnd a zbaví vás mínusových dioptrií aj astigmatizmus. Laserová medicína napreduje rýchlosťou svetla.

Slovensko sa stalo prvou krajinou v našom regióne, v ktorej bol v júli 2022 nainštalovaný v súčasnosti najmodernejší a najrýchlejší femtosekundový laser, aký je dnes dostupný – VISUMAX 800. Pre pacienta sa čas pod laserom skrátil len na päť až desať sekúnd. Navyše sa vďaka nemu zlepšuje dostupnosť laserových operácií aj pri tých refrakčných chybách, pri ktorých to doposiaľ nebolo na základe výsledkov vstupných vyšetrení odporúčané. Ako sme sa dostali až sem?