lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


ÚVZ: Obsah cestovnej lekárničky treba prispôsobiť svojmu zdraviu i krajine Bratislava 10. júla (TASR) - Cestovnú lekárničku treba prispôsobiť svojmu zdraviu, ale aj cieľovej destinácii. ...

authorLekari.sk dateVloženie/úprava Pondelok, 10.07.2023 Zobrazené: 1517610x categoryZaujímavosti

Bratislava 10. júla (TASR) - Cestovnú lekárničku treba prispôsobiť svojmu zdraviu, ale aj cieľovej destinácii. "Obsah cestovnej lekárničky závisí od krajiny, do ktorej cestujeme, a aj od dĺžky pobytu a dostupnosti zdravotnej starostlivosti," radí zástupkyňa hlavného hygienika SR so zameraním na deti a mládež Jana Hamade.
Cestovná lekárnička by mala podľa odborníčky obsahovať lieky, ktoré cestujúci bežne používa, tiež lieky proti horúčke, bolestiam, hnačke, zápche a nevoľnosti pri tzv. chorobe z pohybu. Zabaliť treba aj kvapky do nosa, očí a uší, lieky proti alergickým reakciám (antihistaminiká), ako aj krém po uštipnutí hmyzom. Okrem toho by nemal chýbať ani repelent, dezinfekčný prostriedok, pohotovostné obväzy, náplasti, pinzeta či nožničky.
Je tiež dobré pribaliť si lieky proti plesňovej infekcii nôh, prípadne lieky na ochranu proti malárii. "Príbalové letáky všetkých liekov si prečítajte ešte doma pred odchodom. Je nutné splniť všetky podmienky na skladovanie a uchovávanie liečiv, prísne dodržiavať indikácie, kontraindikácie, zohľadniť vedľajšie účinky a interakcie s inými liekmi. Lekárnička musí byť v suchu, chlade a tme, aby nedošlo k poškodeniu jej obsahu," upozornila Hamade.Štítky :

Sprevádzkoval sa nový odborný web www.ZdravotnaTechnika.sk

Spoločnosť KRÁSNÝ – zdravotnická technika s.r.o. spustila nový odborný web ZdravotnaTechnika.sk, ktorý sa špecializuje na zdravotnícke prístroje, rehabilitačné prístroje a kozmetické prístroje. Naša spoločnosť dodáva lekárske prístroje okrem ČR aj na Slovensko.