lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

ÚVZ SR upozorňuje na nebezpečnú farbu na vlasy a masku na tvár Bratislava 21. januára (TASR) - Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR upozorňuje na výskyt nebezpečných kozmetických ...

authorLekari.sk dateVloženie/úprava Utorok, 21.01.2020 Zobrazené: 284485x categoryZaujímavosti

Bratislava 21. januára (TASR) - Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR upozorňuje na výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov – farby a výrobku na vlasy a čistiacej masky na tvár. Do rýchleho výstražného systému pre nepotravinárske výrobky Rapex ich nahlásili kontrolné orgány v Írsku a v Litve. TASR o tom informovala Jozefína Kaššová z komunikačného referátu ÚVZ SR.Ide o farbu na vlasy s názvom KPEM-XHA značky Fitocosmetic z Laosu s čiarovým kódom 4607051797055. "Analýzou bolo zistené, že vo výrobku sa nachádza látka 2-phenoxyethanol v koncentrácii 1,4 %, čo je v rozpore s prílohou nariadenia Európskeho parlamentu a Rady o kozmetických výrobkoch v znení neskorších predpisov," uvádzajú hygienici.V čistiacej maske na tvár s názvom Multani Mitti, Natural Clay Deep Cleansing Face Mask značky Rafia s čiarovým kódom 0 170000 205641 pakistanského výrobcu Adil Trading Company boli zistené prekročený povolený limit pre mikroorganizmy a prítomnosť patogénneho mikroorganizmu Pseudomonas aeruginosa. "V prípade, že výrobok príde do kontaktu s poškodenou pokožkou alebo očami, môže spôsobiť infekcie alebo podráždenie," doplnil ÚVZ SR.Tretím hláseným produktom je výrobok na vlasy s názvom Shikakai Powder, Herbal Hair Cleanser značky Rafia s čiarovým kódom 0 170000 205658, rovnako od pakistanského výrobcu Adil Trading Company. Vo výrobku bol zistený prekročený povolený limit pre mikroorganizmy.Je možné, že uvedené výrobky sa vyskytujú aj na Slovensku.

Štítky :