Z. Dolinková: Spochybňovanie pandémie je neúctou k pozostalým obetí Bratislava 20. júna (TASR) - Akékoľvek spochybňovanie pandémie ochorenia COVID-19 je neúctou k pozostalým obetí ...

authorLekari.sk dateVloženie/úprava Štvrtok, 20.06.2024 Zobrazené: 1022922x categoryZaujímavosti

Bratislava 20. júna (TASR) - Akékoľvek spochybňovanie pandémie ochorenia COVID-19 je neúctou k pozostalým obetí pandémie. Uviedla to ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD) s tým, že Slovensko zaznamenalo asi 20.000 nevynútených obetí pandémie. Vyjadrila nad nimi ľútosť. Zároveň poukázala na potrebu vyšetrenia zodpovednosti za pandémiu.
"Trváme na tom, aby bola vyšetrená orgánmi činnými v trestnom konaní konkrétna zodpovednosť osôb, ktoré boj proti COVID-19 na Slovensku riadili. Akékoľvek spochybňovanie pandémie je neúctou k ich pozostalým. Zároveň musím povedať, že je to aj zodpovednosť tých, ktorí dnes opozícii vykrikujú a zachraňujú slovenské zdravotníctvo. Pamätáme si na ich manažérske zlyhania, plytvanie peniazmi a neschopnosť ochrániť ľudí. V tých časoch, keď sa utiekali ľudia o ich ochranu a podporu, zlyhali na plnej čiare," skonštatovala.
Šéfka rezortu vyzdvihla všetkých lekárov a zdravotníkov za prácu v období pandémie. "Chcem sa zároveň poďakovať všetkým lekárom a zdravotníckemu personálu, ktorí v tých ťažkých a zložitých časoch aj za cenu nasadzovania vlastných životov pomáhali ohrozeným ľuďom," uzavrela.
Splnomocnenec vlády SR pre preverenie procesu riadenia a manažovania zdrojov počas pandémie COVID-19 Peter Kotlár na stredajšom (19. 6.) rokovaní parlamentného výboru pre zdravotníctvo avizoval, že v septembri predstaví závery vyšetrovania k manažovaniu pandémie COVID-19. Tie podľa neho ukázali, že pandémia na Slovensku z hľadiska incidencie a ostatných merateľných parametrov nebola. Dané tvrdenia odmietla opozícia aj štátny tajomník ministerstva zdravotníctva Michal Štofko.


Štítky :

DEŇ NARCISOV V JUBILEJNOM ROKU POTVRDIL SILU SOLIDARITY

Deň narcisov je dôkazom, že ochota pomáhať druhým zostáva na Slovensku silnou hodnotou. Tisíce ľudí sa aj tento rok rozhodli podporiť onkologických pacientov a ich blízkych, čím opäť prispeli k úspešnému ročníku zbierky za 30 rokov jej existencie. Liga proti rakovine vďaka tomu môže rozvíjať svoje bezplatné projekty pre onkologických pacientov, prinášať nové formy podpory a zároveň pokračovať v aktivitách, ktoré upozorňujú na význam prevencie a včasného odhalenia rakoviny.