lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

MedicomVIPMagurská 1/b, Bratislava

Popis kliniky

MedicomVIP

*NEW* II.generácia zväčšovania prsníkov kmeňovými bunkami – teraz už za cenu silikónov


Klinika modernej liposukcie MedicomVIP vznikla v roku 2004 ako jediné špecializované neštátne zariadenie v odbore plastická a estetická chirurgia. Klinika sídli v pokojnej vilovej štvrti v širšom centre Bratislavy. Od svojho založenia prinášame najnovšie trendy, technológie a najvyššie štandardy, ktoré plastická a estetická chirurgia ponúka. Už pred niekoľkými rokmi sme priniesli na Slovensko najnovšiu metódu - tumescenčná liposukcia, je estetická operácia, ktorá sa postupne zaužívala aj na ostatných klinikách. V čom je tumescenčná liposukcia jedinečná?

 • Odstráni neželaný tuk navždy
 • Necítite žiadnu bolesť
 • Žiadna narkóza
 • Žiadne drastické diéty či chudnutie
 • Žiadne namáhavé cviky
 • Iba krásna postava, šťíhle boky, nohy, pevný zadok a spokojní klienti.

Moderná liposukcia to nie je len spôsob ako odstrániť prebytočný tuk natrvalo, ale táto jedinečná operácia Vám dáva šancu, ako mať nové krásne veľké prsia len vďaka vlastnému tuku. Rovnako sa dajú vyhladiť vrásky alebo omladiť pleť. Takéto riešenie je úplne prirodzené, trvalé, estetické. Nepouživame žiadne silikónové implantáty, žiadny botox, ani kyselina. Váš vlastný tuk je najprirodzenejší výplňový materiál tej najvyššej kvality. Neváhajte sa informovať o možnostiach, ktoré moderná liposukcia prináša prostredníctvom rýchleho kontaktného formuláru, alebo priamo telefonicky na čísle 0948 13 18 13 alebo cez našu stránkuwww.medicomvip.sk

História

 

Spojením skúseností našich odborníkov a jedinečnej svetovej technológie predstavujeme výnimočné zariadenie plastickej a estetickej chirurgie špecializované výhradne na estetické zákroky v spojitosti s tukom. Našu kliniku reprezentuje vysoko kvalifikovaný kolektív zdravotníckych pracovníkov na špičkovej odbornej úrovni, s medzinárodnými skúsenosťami. Sekciu plastická a estetická chirurgia vedie MUDr. Martin Šimkanin, skúsený plastický chirurg s viac ako 15-ročnou praxou. Chirurg Martin Šimkanin je veľmi obľúbený u pacientov. Jeho nikdy nekončiacim humorom a dobrou náladou vie pacientov povzbudiť a upokojiť či už pri konzultácii, alebo priamo na operačnom sále. Keďže je aj aktívnym športovcom, vie klientom odborne poradiť aj v oblasti starostlivosti o postavu v období po zákroku. Klinika modernej liposukcie sa o Vás stará nielen počas, ale aj po operácii. Vysoká profesionálna úroveň a rokmi overená kvalita zákrokov, ktorú Vám na klinike modernej liposukcie prinášame, sa podpísali pod vernosť a spokojnosť našich klientov. Za Vašu priazeň Vám týmto ĎAKUJEME.

Liposukcia - Tumescenčná liposukcia

Krásna postava, dokonalé krivky, veľké prsia, pevný zadok, žiadne vrásky, krásna pleť, mladistvý vzhľad. Jednoducho vyzerať dobre. To sú dôvody, kôli ktorím sa plastická a estetická chirurgia v modernej dobe stretáva s obrovským záujmom ľudí všetkých vekových skupín. Moderné technológie, vedecké poznatky, a technologický pokrok umožňujú dosahovať naozaj krásne estetické výsledky. Plastická operácia už nezaťažuje organizmus pacienta tak, ako v minulosti. Plastika na klinike modernej liposukcie MedicomVIP je skutočne jedinečná metóda, pretože je:

 • Rýchla, jednoduchá, trvalá, prirodzená
 • Jednoduchý spôsob ako odstrániť neželaný tuk
 • Nezaťažuje metabolizmus
 • Žiadna diéta, žiadne namáhavé cviky
 • Žíadna bolesť, okamžitý výsledok

Tumescenčná liposukcia je momentálne najžiadanejšia plastická operácia na trhu. Plastická chirurgia dokáže natrvalo odstrániť neželaný tuk z problémových oblastí, v ktorých nepomáha ani diéta, namáhavé cviky, delená strava, či iné spôsoby pre chudnutie.

Tumescenčná liposukcia je jednoduchá a rýchla operácia, pri ktorej pacient necíti takmer žiadnu bolesť. Plastický chirurg odsáva sériou len niekoľko milimetrov tenkých kanýl problémové partie, napríklad brucho, zadok, nohy, stehná, chrbát, ruky, či podbradok, ktoré sú najprv infiltrované tumescenčným roztokom, ktorý úplne rozpustí prebytočný podkožný tuk, lokálne znecitliví odsávanú oblasť, a napokon plastický chirurg danú oblať odsáva. Tumescenčná liposukcia je šetrná k organizmu pacienta, nepoškodzuje závesný aparát kože, nespôsobuje takmer žiadne bolesti. Klinika modernej liposukcie MedicomVIP vykonávame najviac tumescenčných liposukcií ročne na Slovensku.Na klinike modernej liposukcie MedicomVIP sa neustále tešíme zo záujmu nových klientov a z lojality našich verných klientov. Za Vašu priazeň Vám aj týmto spôsobom Ďakujeme.

II.generácia kmeňových buniek

Brucho, stehná, zadok, boky to sú problémové partie, ktoré sa najčastejšie odsávajú pre získanie dostatočného množstva tukového tkaniva potrebného pre zväčšenie prsníkov II.generáciou kmeňových buniek. V problémových partiách sa vykoná tumescenčná liposukcia. V laboratóriu sa získané tukové tkanivo rozdelí na dve časti a následne prebehne parciálna úprava získaných tukových buniek. Z časti tukového tkaniva sa pri II.generácii kmeňových buniek extrahuje niekoľkonásobne viac kmeňových buniek ako doteraz. Druhá časť tukového tkaniva sa zbaví nevhodných súčastí, ako sú balastné látky, krvinky, zápalové bunky či väzivové vlákna. Tak vzniká jedinečný materiál, ktorý sa neskôr použije ako výplň do prsníkov iba za účinkovania lokálnej anestézie.

Táto špeciálna zmes vlastných tukových a vlastných kmeňových buniek sa postupne, po vrstvách, napúšťa do prsníkov, aby sa zabezpečila naozaj efektívna distribúcia nového tkaniva, až pokým sa nedosiahne požadovaná veľkosť a tvar prsníka. Miesto vpichu sa zahojí bez toho, aby vznikla jazva. To, čo nasleduje, je prevratné. Kmeňové bunky podnietia kapilárneho systému, ktorý bude nové tkanivo zásobovať krvou. To znamená, že napustené tukové tkanivo sa stane prirodzenou súčasťou prsníkov, má vlastné cievne zásobovanie na rozdiel od implantátov, ktoré zostávajú stále len cudzím predmetom v tele ženy. Kmeňové bunky zohrávajú v tomto procese najvýznamnejšiu úlohu, pretože zabezpečujú vývin zásobovacieho aparátu v novo napustenej oblasti, a tak sa úplne umožní prirodzené prijatie nového tkaniva v danej oblasti. Pri II.generácii kmeňových buniek je ich koncentrácia v implantovanom tuku niekoľkonásobne vyššia ako doteraz a preto sú aj výsledky zväčšenia poprsia úžasné. Prsia sú príjemne mäkké a prirodzené na dotyk.

Dôležitým faktom je aj skutočnosť, že II.generácia kmeňových buniek sa vykonáva iba za lokálnej anestézie, teda nevyžaduje celkovú narkózu pacientky. Celková anestézia, ktorá je nevyhnutná pri zväčšovaní prsníkov pomocou umelých implantátov, prináša so sebou značné riziká. Predstavuje závažný zásah do ľudského organizmu a celkovú záťaž pre srdce aj krvný obeh. Obavy anestéziológov sú spojené taktiež s neočakávanými alergickými reakciami. Týmto obavám sa nedá vyhnúť, keďže anestetiká v bežnom živote nemáme možnosť vyskúšať. Po narkóze často dochádza aj k spomaleniu látkovej premeny, bolestiam svalov či nutkaniu na vracanie a vracaniu po operácii. Nič takéto pri novej metóde zväčšovania prsníkov bez celkovej anestézie nehrozí. Zväčšenie poprsia alebo rekonštrukciu prsníka po onkologickom ochorení touto metódou dodnes vo svete podstúpili tisícky žien a ani jedna z nich nemala žiadne pooperačné problémy.

Treba tiež spomenúť neporovnateľný rozdiel v rekonvalescencii po zákroku. Po zväčšení prsníkov silikónovými implantátmi zostáva pacientka hospitalizovaná obvykle 1 – 3 dni, a to podľa subjektívnych ťažkostí. Potom sa odstránia drenážne hadičky a pacientka je prepustená do domácej liečby, kde musí dodržiavať pokojový režim bez fyzickej záťaže. Musí sa vyvarovať namáhaniu horných končatín, hlavne prudkých pohybov, a tiež sa neodporúča riadiť motorové vozidlá. Užíva lieky na zmiernenie bolesti, prípadne antibiotiká. Po cca 10 dňoch je potrebné vyberať stehy. Pacientkám však najviac prekáža nosenie elastickej bielizne a špeciálnej podprsenky po dobu 4 – 6 týždňov po zákroku. Silikónmi zväčšené prsia sa za stabilizované považujú po cca 2 mesiacoch, keď už je možné zvyšovať fyzickú záťaž na úroveň ako pred zákrokom. Toto všetko pri II.generácii kmeňových buniek odpadá. Žiadna nepríjemná podprsenka, žiadne stehy, žiadne jazvy, žiadna hospitalizácia, žiadna narkóza a na druhý deň môže ísť klientka späť do práce.

Oproti klasickému zväčšovaniu prsníkov, pri ktorom pacientkám vznikajú viditeľné jazvy, sa pri tejto metóde používajú iba miniatúrne vpichy, ktoré po zákroku samy zrastú a nie sú voľným okom skoro vôbec viditeľné. Zväčšovanie prsníkov touto metódou eliminuje akékoľvek riziká spojené s klasickou metódou vkladania implantátov, pri ktorých hrozí riziko deformácie, vytečenia obsahu a podobne. Vlastný tuk koncentrovaný kmeňovými bunkami je ideálnou, trvalou a zdravotne neškodnou náplňou na zväčšenie prsníkov, ktorá poskytuje trvalé výsledky na rozdiel od implantátov, ktoré často treba po určitom čase vymeniť.

II.generácia kmeňových buniek ponúka možnosť získať prirodzené poprsie, ktoré sa prispôsobuje nášmu telu spolu s pribúdajúcim vekom. Nehrozí pri nej žiadne riziko pretečenia silikónu ani odmietnutie organizmom ako cudzieho telesa.

Touto unikátnou metódou sa dajú zväčšiť nielen prsia či iné želané partie tela, ale aj vypĺňať vrásky alebo povrchové nerovnosti kože, upraviť vrodené defekty, defekty po prekonaní rakoviny prsníkov a po rôznych zraneniach. Mnohým ľudom dávajú nádej na kvalitnejší a pokojnejší život s použitím vlastného materiálu, ktorý organizmus neodmietne, pretože je preň úplne prirodzený.

Obmedzenie pri použití II.generácie kmeňových buniek oproti silikónovým implantátom je to, že jeden takýto zákrok dokáže zväčšiť objem poprsia iba o 2 veľkosti. Ženám, ktoré túžia zväčšiť svoje prsia až o 4 veľkosti, je potrebné tento zákrok vykonať dvakrát.

 

Kmeňové bunky

Kmeňové bunky sa nachádzajú v rôznych tkanivách a orgánoch nášho tela a sú nám preto úplne prirodzené a vlastné. Kmeňové bunky sa najčastejšie extrahujú z kostnej drene alebo tukového tkaniva. Práve tukové tkanivo je najbohatším a najjednoduchšie prístupným zdrojom kmeňových buniek. Kmeňové bunky majú dve základní funkcie:

 1. Schopnosť vlastnej regenerácie
 2. Schopnosť regenerácie a opravy poškozených tkanív a buniek

Kmeňové bunky sa dokážu premeniť na diferencované bunky chrupavky, kostí, svalov, nervového tkaniva, tukového tkaniva a ďalšie bunečné populácie so špecializovanou funkciou. Týmto spôsobom kmeňové bunky zabezpečujú regeneráciu a opravu poškodených tkanív v rôznych oblastiach organizmu. Práve táto vlastnosť sa využíva v plastickej chirurgii, kde kmeňové bunky a vlastný tuk pacienta slúži ako prirodzený výplňový materiál pre zväčšenie prsníkov. Týmto spôsobom si môžete nechať zväčšiť prsníky konečne bez akýchkoľvek umelých látok, úplne prirodzene, rýchlo a jednoducho.

Zväčšenie prsníkov kmeňovými bunkami

V minulosti sa najčastejšie používali pre zväčšenie prsníkov silikónové implantáty. V súčasnosti sa stále viac pozornosti venuje prirodzeným metódam, ktoré nezaťažujú telo pacienta umelými látkami ale využívajú prirodzené zdroje ako sú tukové tkanivo a kmeňové bunky. Zväčšenie prsníkov pomocou silikónových implantátov nesie so sebou niekoľko rizík ako napr. potrebu vymeniť implantát po niekoľkých rokoch, možnosť prasknutia implantátu, či odmietnutie implantátu organizmom. Pri použití vlastných kmeňových buniek a tuku nič také nehrozí, nakoľko sa jedná o vlastný genetický materiál pacienta, telo ho bez akýchkoľvek komplikácii príjme. Obrovskou výhodou tejto metódy je, že pacientke nevznikajú žiadne jazvy ako tomu býva pri silikónových implantátoch. Tukové tkanivo spolu s kmeňovými bunkami sa do prsníka implantuje iba za pomoci injekčnej ihly. Na prsníku teda po zákroku ostane iba vpich, ktorý sa jednoducho prelepí umelým stehom a za pár dní sa sám zrastie. Pacientka teda nie je nijakým spôsobom obmedzovaná v pohybe a je schopná plnohodnotného života bezprostredne po zákroku.

Rekonvalescencia po zákroku:

Žena, ktorá podstúpi zväčšovanie prsníkov metódou kmeňových buniek, je schopná ísť do práce na druhý deň po zákroku. Odporúča sa však oddychovať ešte 2 až 3 dni, pretože pri tomto zákroku sa vykoná zároveň tumescenčná liposukcia. Zaujímavé na tom je, že samotné odobratie tuku predstavuje náročnejší zásah ako následné zväčšenie prsníkov vlastnými tukovými kmeňovými bunkami. Príznaky sú však minimálne a o pár dní pominú. Zvýšenú pozornosť treba venovať iba polohe tela v spánku – niekoľko dní po zákroku sa neodporúča ležať na bruchu.

Často kladené otázky

Tieto otázky sa nás najčastejšie pýtate v súvislosti s II.generáciou kmeňových buniek. Pokúsili sme sa preto odpovedať na tieto najčastejšie kladené otázky:

Je použitie kmeňových buniek bezpečné?

V súčasnosti je aplikácia kmeňových buniek čoraz viac populárna na celom svete a takýto zákrok podstupuje ročne niekoľko tisíc pacientov. Doteraz nebol zdokumentovaný žiadny nežiadúci vplyv kmeňových buniek na organizmus pacienta.

Je využitie kmeňových buniek vhodné práve pre mňa?

Pokiaľ ste žena a túžite po väčšom poprsí bez akýchkoľvek umelých látok a pooperačných jaziev, je II.generácia kmeňových buniek vhodná práve pre Vás. Podmienkou pri tomto zákroku je, aby ste nebola podvyživená a mala aspoň nejaký prebytočný tuk na odsatie.

Je liposukcia bolestivá?

Prvé vpichy ihlou, kedy sa do podkožia vstrekuje lokálna anestézia môžu byť bolestivé. Po aplikácii lokálnej anestézie však celá ošetrená oblasť znecitlivie a následne liposuckiu ani necítite.

Ako dlho trvá odber a aplikácia kmeňových buniek?

Príprava na liposukciu ( vyznačenie oblasti, aplikácia lokálnej anestézie) trvá cca. 30-60min., samotná liposukcia trvá cca. 30-60min. v závislosti na množstve odsávaného tukového tkaniva. Extrakcia kmeňových buniek a spracovanie tukového tkaniva trvá cca.45minút. Samotná implantácia kmeňových buniek a tukového tkaniva do prsníkov trvá približne 20-30 minút v závislosti na objeme zväčšenia.

Kedy môžem očakávať trvalý výsledok?

V prvých týždňoch dochádza k hojeniu implantovaného tkaniva vďaka kmeňovým bunkám. Počas tohto obdobia sa približne 20% tukového tkaniva vstrebá a zvyšných 80% implantovaného objemu ostáva v prsiach na stálo. Výsledný efekt je najlepšie viditeľný už po 1 – 2 mesiacoch od operácie.

Koľko trvá rekonvalescencia po liposukcii?

Liposukcia (odber tukového tkaniva) sa vykonáva len v lokálnej anestézii. Úplné zotavenie po liposukcii trvá približne niekoľko dní po zákroku a to bez obmedzenia bežných činností. Chirurg vykonávajúci zákrok Vám pri priebežnej kontrole určí približnú dobu rekonvalescencie. Z pravidla to nie je viac ako 2 týždne.

Lipofilling - výplň vlastným tukom

Lipofilling je plastická operácia kedy sa ako výplňový materiál pre zväčšenie pier, výplň vrások, či inej partie používa vlastný tuk pacienta. Plastický chirurg najprv najjemnejšou metódou modernej liposukcie odsaje prebytočný tuk z problémových oblastí, a následne je tento vlastný tuk pacienta spracovaný v automatizovanom laboratóriu. Tukové tkanivo prechádza sériou procesov, počas ktorých sa tukové tkanivo upraví do požadovaného stavu a následne plasticý chirurg takto upravený vlastný tuk pacienta použije ako prirodzený výplňový materiál tej najvyššej kvality. Lipofilling ako metóda využíva obrovský potenciál, ktorým vlastný tuk disponuje a prostredníctvom tohto najprirodzenejšieho výplňového materiálu si teraz môžete nechať úplne prirodzene a bezbolestne zväčšiť pery, prsia, vyhladiť vrásky, omladiť pokožku, či dokonca korigovať jazvy alebo iné chybičky krásy. Práve vďaka kmeňovým bunkám bude výsledný efekt trvalý, prirodzený, a estetický. Pokiaľ nechcete podstupovať estetickú operáciu, pri ktorej sa používa botox, restylane, silikonové implantaty, alebo iné neprirodzené výplňové materiály, lipofilling pomocou vlastného tuku a kmeňových buniek na klinike modernej liposukcie MedicomVIP je práve pre Vás tá správna voľba.

Súčasťou Lipofillingu je aj tumescenčná liposukcia, takže výsledný efekt je dvojnásobný. Pomocou tohto zákroku teda nie len, že získate prirodzenú výplň vrások, pier, či inej partie, ale zároveň sa aj na trvalo zbavíte tuku v problémových partiách.

Aká náročná operácia jeLipofilling a ako dlho trvá takýto zákrok?

Lipofilling – výplň vlastným tukom obohateným nezaťažuje organizmus celkovou anestéziou a nespôsobuje klientom bolesti. Celá operácia trvá približne 3 hodiny keďže súčasťou tohto zákroku je aj tumescenčná liposukcia.

Aké sú najčastejšie dôvody, prečo sa ženy aj muži rozhodnú pre Lipofilling?

Dôvod, pre ktorý sa ženy ale i muži čoraz viac rozhodujú pre Lipofilling – výplň vlastným tukom je ten, že pri tomto type zákroku sa nepoužíva žiadny umelý výplňový materiál, žiaadny silikón, botox, či macrolane. Vlastný tuk pacienta je telu najbližší materiál a prirodzenosť zohráva najdôležitejšiu rolu. Celý zákrok je bezbolestný, výsledok je trvalý a prirodzený. Pacient sa zároveň na trvalo zbaví tuku z problémových partií ,takže sa zároveň zbaví drobných chybičiek krásy a vytvaruje si postavu vďaka jedinému zákroku.

Aké výhody má Lipofilling oproti ostatným podobným zákrokom?

 • v prvom rade nezaťažuje organizmus žiadnym umelým materiálom typu botox, macrolane a pod.
 • počas celého zákroku má klient či klientka všetko pod kontrolou, môže reagovať na prácu plastického chirurga
 • výsledný efekt je trvalý, prirodzený, a estetický

Komu možno tento zákrok odporučiť a komu nie?

Najvhodnejšími kandidátmi pre ktorích je Lipofilling najvhodnejší sú zdraví ľudia vo veku od 18 do 55 rokov, ktorí sa neliečia na žiadnu závažnú chorobu. Veľmi dobré estetické výsledky však možno dosiahnuť aj vo vekových kategóriách od 16 do 75 rokov.

Existujú určité zdravotné alebo iné zábrany, kedy sa Lipofilling nedoporučuje?

Áno, sú to akútne a chronické ochorenia kože, hnisavé rany, čerstvé úrazy, rany a odreniny, jazvy, čerstvé pooperačné stavy, stavy so zvýšenou telesnou teplotou, čerstvé vírusové ochorenia, chrípka, angína a iné, napríklad aj čerstvé spálenie pokožky pri nadmernom opaľovaní.

Adresa a kontakty

Magurská 1/b, 83101 Bratislava
Telefón: 02/54131813
Telefón: 0948131813
Web: www.medicomvip.sk
E-mail: recepcia@medicomvip.sk

Bojnice: V zoo Bojnice potvrdili výskyt vtáčej chrípky

Bojnice 25. januára (TASR) - V Národnej zoologickej záhrade v Bojniciach potvrdili výskyt vtáčej chrípky u kačice a lyžičiara. Pre TASR to v sobotu potvrdil riaditeľ Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR Jozef Bíreš. Doplnil, že zoo preventívne zatvorili už v piatok (24. 1.), keď pitevný nález poukazoval na možnosť vtáčej chrípky.