lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Kúpele Dudince - Rubín, Smaragd a MinerálKúpeľná 106/3, 962 71 Dudince

Popis

Odborné analýzy túto vodu charakterizujú ako „prírodnú liečivú vysoko mineralizovanú vodu, uhličitú, sulfánová ,hydrogénuhličitanovo-chloridovú, sodno-vápennatú, sulfidickú, so zvýšeným obsahom fluoridov, lítia, bóru, vápnika a hydrogénuhličitanov, slabokyslú, veľmi nízko termálnu, hypotonickú“, s prirodzenou teplotou 27,2 °C a celkovou mineralizáciou 5 923 mg/l. Ojedinelou v celosvetovom meradle ju robí súčasný výskyt 1450 mg oxidu uhličitého a necelých 6 mg sírovodíka v jednom litri. Podľa informácií, ktoré sú nám dostupné, sa voda podobného zloženia údajne nachádza už iba v Japonsku a v známych francúzskych kúpeľoch Vichy. Toto vzácne zloženie jej umožňuje liečiť ochorenia pohybového aparátu, srdcovo-cievneho systému, nervového systému či profesionálneho preťaženia nielen pre jednotlivo sa vyskytujúce diagnózy, ale aj ich kombináciu.

Okrem vaňového a bazénového kúpeľa v minerálnej vode, ktorý tvorí základ liečby, majú klienti k dispozícii pestrú škálu procedúr - celkovo ich je v ponuke sedemdesiat. Okrem tých, ktoré hosť dostane v rámci balíkového pobytu, má možnosť dokúpiť si v prípade záujmu aj ďalšie (v závislosti od voľných kapacít). Sme hrdí na to, že v silnej konkurencii slovenských kúpeľných zariadení patríme k tým s najlepšou ponukou zdravotníckych výkonov, či už základných alebo nadštandardných.

Podávanie ktorejkoľvek z liečebných procedúr je podmienené vstupnou lekárskou prehliadkou, na základe ktorej ošetrujúci lekár odporučí vhodnú skladbu terapií pre jednotlivých klientov. Tomuto individuálnemu prístupu vďačia naši hostia za to, že sa od nás vracajú domov zdravší, vitálnejší a plní sily.

Adresa a kontakt kúpeľov

Kúpeľná 106/3, 962 71 Dudince
Telefón: + 421 45 550 44 44
Telefón: + 421 45 550 48 77 fax
Web: www.kupeledudince.sk
E-mail: rezervacie@kupeledudince.sk

Vláda:Na nadstavbu a rekonštrukciu časti DFN Košice pôjde takmer 36 miliónov eur

Bratislava 10. júla (TASR) - Na nadstavbu a rekonštrukciu časti objektu Detskej fakultnej nemocnice (DFN) ...