lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Kúpele Trenčianske TepliceT.G.Masaryka 21, 914 51 Trenčianske Teplice

Popis

Jedinečnosť termálnej liečivej vody

Kúpele Trenčianske Teplice, a.s. patria medzi najstaršie a najvyhľadávanejšie kúpele na Slovensku na liečbu a prevenciu ochorení pohybového aparátu. Sírne termálne liečivé vody sú na tomto mieste špeciálne práve vďaka optimálnej teplote jednotlivých prameňov, 37,7 – 40 °C, ktorá umožňuje ich priame použitie bez ohrievania, ochladzovania, alebo ďalšej úpravy.
Termálny kúpeľ je preto neoddeliteľnou súčasťou každého nášho pobytu.

"Perla Karpát" - romantické prírodné prostredie

Kúpeľné mestečko leží v západnej časti Slovenska uprostred 17 km dlhého údolia. Okolité zalesnené stráne a ideálna chránená poloha kúpeľov vytvárajú vhodné podmienky pre celoročnú prevádzku kúpeľov a mnoho voľnočasových aktivít. Trenčianske Teplice sú jedny z mála kúpeľov, ktoré si zachovali ráz čisto kúpeľného mesta. Práve vďaka svojej polohe ich v minulom storočí pomenoval známy románopisec Móric Jókai ako „Perlu Karpát“. Rozľahlý kúpeľný park s jazierkom a okolitá prírodná scenéria sú najlepším miestom pre Váš oddych a relax.
Pri svojej "romantickej polohe" má kúpeľné mesto vynikajúcu dopravnú dostupnosť - len 10 km od výjazdu z dialnice (Nemšová/Trenčianske Teplice)

HAMMAM - architektonický skvost

Kúpele, ktoré svojou kvalitou služieb a dobrému renomé priťahujú aj pestrú zahraničnú klientelu, ukrývajú nielen slovenský, dokonca aj európsky unikát. Ide o turecký kúpeľ Hammam, postavený v 19. storočí, ktorý je súčasťou kúpeľného komplexu
V 19.storočí bol Hammam atrakciou a svojho času najdrahším kúpeľom v Trenčianskych Tepliciach. V súčasnosti sa využíva na masáže a ako relaxačná miestnosť po kúpeli v termálnom bazéne Sina. Informácie o možnostiach prenájmu priestorov, alebo zakúpenia termálneho kúpeľa s odpočívárňou Vám poskytne Kúpeľná recepcia -tel.: 032/6514 140

Adresa a kontakt kúpeľov

T.G.Masaryka 21, 914 51 Trenčianske Teplice
Telefón: 032/651 4000
Telefón: +421/32/6514 140
Web: www.kupele-teplice.sk
E-mail: obchod@slktn.sk

SVETOVÝ DEŇ PROTI RAKOVINE 2020

4. februára 2020 si pripomíname 20-te výročie Svetového dňa proti rakovine. Jeho organizátorom je Únia pre medzinárodnú kontrolu rakoviny (UICC). K tejto tradičnej iniciatíve sa pravidelne pridáva aj Liga proti rakovine, pre ktorú je aktuálny rok výročím 30 ročnej existencie. Dlhé roky vytrvalej práce v oblasti prevencie nesú svoje ovocie a ukazujú, že angažovať sa v aktivitách v prospech ochrany ľudí pred onkologickými ochoreniami má svoj význam. Dôležité je neprestávať.