lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Kúpele Trenčianske TepliceT.G.Masaryka 21, 914 51 Trenčianske Teplice

Popis

Jedinečnosť termálnej liečivej vody

Kúpele Trenčianske Teplice, a.s. patria medzi najstaršie a najvyhľadávanejšie kúpele na Slovensku na liečbu a prevenciu ochorení pohybového aparátu. Sírne termálne liečivé vody sú na tomto mieste špeciálne práve vďaka optimálnej teplote jednotlivých prameňov, 37,7 – 40 °C, ktorá umožňuje ich priame použitie bez ohrievania, ochladzovania, alebo ďalšej úpravy.
Termálny kúpeľ je preto neoddeliteľnou súčasťou každého nášho pobytu.

"Perla Karpát" - romantické prírodné prostredie

Kúpeľné mestečko leží v západnej časti Slovenska uprostred 17 km dlhého údolia. Okolité zalesnené stráne a ideálna chránená poloha kúpeľov vytvárajú vhodné podmienky pre celoročnú prevádzku kúpeľov a mnoho voľnočasových aktivít. Trenčianske Teplice sú jedny z mála kúpeľov, ktoré si zachovali ráz čisto kúpeľného mesta. Práve vďaka svojej polohe ich v minulom storočí pomenoval známy románopisec Móric Jókai ako „Perlu Karpát“. Rozľahlý kúpeľný park s jazierkom a okolitá prírodná scenéria sú najlepším miestom pre Váš oddych a relax.
Pri svojej "romantickej polohe" má kúpeľné mesto vynikajúcu dopravnú dostupnosť - len 10 km od výjazdu z dialnice (Nemšová/Trenčianske Teplice)

HAMMAM - architektonický skvost

Kúpele, ktoré svojou kvalitou služieb a dobrému renomé priťahujú aj pestrú zahraničnú klientelu, ukrývajú nielen slovenský, dokonca aj európsky unikát. Ide o turecký kúpeľ Hammam, postavený v 19. storočí, ktorý je súčasťou kúpeľného komplexu
V 19.storočí bol Hammam atrakciou a svojho času najdrahším kúpeľom v Trenčianskych Tepliciach. V súčasnosti sa využíva na masáže a ako relaxačná miestnosť po kúpeli v termálnom bazéne Sina. Informácie o možnostiach prenájmu priestorov, alebo zakúpenia termálneho kúpeľa s odpočívárňou Vám poskytne Kúpeľná recepcia -tel.: 032/6514 140

Adresa a kontakt kúpeľov

T.G.Masaryka 21, 914 51 Trenčianske Teplice
Telefón: 032/651 4000
Telefón: +421/32/6514 140
Web: www.kupele-teplice.sk
E-mail: obchod@slktn.sk

V Ženeve sa začalo 75. Svetové zdravotnícke zhromaždenie

Ženeva 22. mája (TASR) - V Ženeve sa v nedeľu začalo 75. Svetové zdravotnícke zhromaždenie, ktoré je vrcholným rozhodovacím orgánom Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO). Zástupcovia 194 krajín sa majú venovať konfliktu na Ukrajine či novému rozpočtu WHO. TASR správu prevzala od agentúry AFP.