lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Odborné časopisy v zdravotníctve

Prinášame Vám prehľad odborných časopisov s lekárskou tématikou.

Lekarne.sk

Urologie pro praxi

Časopis Urologie pro praxi je vydáván ve spolupráci se Sdružením ambulantních urologů.
Vydavateľ: www.solen.sk

Lekarne.sk

PSYCHIATRIA PRE PRAX

Prináša najnovšie prehľadné a praktické poznatky z oblasti diagnostiky a liečby predovšetkým psychiatrických ochorení, ale i chorôb súvisiacich s psychiatriou. Zároveň ponúka žiadané príspevky z praxe vo forme kazuistík, či prostredníctvom informácií z pracovísk.
Vydavateľ: www.solen.sk

Lekarne.sk

PEDIATRIA PRE PRAX

Časopis prináša prakticky podané informácie z oblasti pediatrie s dôrazom na využiteľnosť informácií, predovšetkým v ambulantnej praxi. Formou prehľadných článkov predkladá najnovšie poznatky predovšetkým z oblasti diagnostiky a liečby chorôb detského veku.
Vydavateľ: www.solen.sk

Lekarne.sk

Endoskopie

Prestižní a vysoce hodnocený časopis Endoskopie završuje druhou desítku své existence. Záměrem vydavatele je rozšiřovat vynikající pověst časopisu nejen v Čechách a na Slovensku, ale prostřednictvím mezinárodních databází i ve světě.
Vydavateľ: www.solen.sk

Lekarne.sk

Praktické lékárenství

Časopis je vydáván ve spolupráci s Českou farmaceutickou společností ČLS JEP
Vydavateľ: www.solen.sk

Lekarne.sk

Paliatívna medicína a liečba bolesti

Jediný slovenský odborný časopis s kombinovaným zameraním na paliatívnu problematiku a liečbu bolesti. Časopis je recenzovaný, venuje sa podpore a terapii nevyliečiteľne chorých pacientov vrátane psychologickej podpory a ošetrovateľstva.
Vydavateľ: www.solen.sk

Lekarne.sk

ONKOLÓGIA

Prináša najnovšie prehľadné a praktické poznatky z oblasti diagnostiky a liečby predovšetkým onkologických ochorení, ale i chorôb súvisiacich s onkológiou. Zároveň ponúka žiadané príspevky z praxe vo forme kazuistík, či prostredníctvom informácií z pracovísk.
Vydavateľ: www.solen.sk

Lekarne.sk

NEUROLÓGIA PRE PRAX

Časopis prináša formou prehľadných článkov najnovšie poznatky predovšetkým z oblasti diagnostiky a liečby neurologických ochorení. Je možné stretnúť sa s problematikou týkajúcou sa neurológie, ale pohľadom odborníka z inej oblasti medicíny.
Vydavateľ: www.solen.sk

Lekarne.sk

Klinická farmakologie a farmacie

CÍLOVÁ SKUPINA, farmakologové, ostatní obory dle hlavního tématu
Vydavateľ: www.solen.sk

Lekarne.sk

Intervenční a akutní kardiologie

Časopis publikuje původní sdělení, přehledné články, kazuistiky, zkrácené obrazové kazuistiky s krátkým popisem zajímavých nálezů získaných některými zobrazovacími metodami, nové trendy ve farmakoterapii, diskuzní příspěvky k publikovaným článkům nebo k aktuálním problémům v oblasti intervenční a akutní kardiologie, elektro­fyziologie nebo v oblastech souvisejících s hlavním zaměřením časopisu.
Vydavateľ: www.solen.sk

Nemecko plánuje rozšíriť očkovaciu povinnosť voči osýpkam

Berlín 15. júla (TASR) - Nemecký minister zdravotníctva Jens Spahn z Kresťanskodemokratickej únie (CDU) plánuje v stredu predložiť vláde doplnený návrh zákona o očkovacej povinnosti proti osýpkam. Podľa nového návrhu by sa mala táto povinnosť vzťahovať aj na ubytovacie zariadenia pre utečencov, opatrovateľky detí či zamestnancov škôlok, uviedla v nedeľu hovorkyňa ministerstva, čím potvrdila ...