lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 4073 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

NRSR: Spôsob predpisovania liekov by sa mal od novembra zmeniť

Bratislava 7. júla (TASR) - Spôsob predpisovania liekov by sa mal na Slovensku od novembra tohto roku zmeniť. Lekári budú môcť aj naďalej napísať na recept konkrétny názov lieku, zároveň však budú musieť uviesť aj účinnú látku, pričom povinnosťou lekárnika bude vydať najlacnejší liek. V prípade medicínskych dôvodov bude môcť lekár zakázať výdaj náhradného generického lieku.

Lekarne.sk

LIEKY: Uhliarikova lieková reforma nájde sčasti oporu aj v opozícii

Bratislava 2. septembra (TASR) - Lieková reforma ministra zdravotníctva Ivana Uhliarika (KDH) nájde sčasti oporu aj v opozícii. Poslanec opozičnej SNS Štefan Zelník nevidí dôvod nehlasovať za zákon o liekoch, o podpore zákona o rozsahu zdravotnej starostlivosti treba podľa neho ešte rokovať. Smer-SD je proti obom normám.

Lekarne.sk

MZ SR: Minister Uhliarik nariadil kontrolu v bratislavskej detskej nemocnici

Bratislava 12. októbra (TASR) - Minister zdravotníctva Ivan Uhliarik nariadil kontrolu v bratislavskej Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou. Reagoval tak na výzvu lekárskych odborov na odvolanie riaditeľa nemocnice Daniela Žitňana, s ktorým dnes rokoval za účasti predsedníčky odborovej organizácie zamestnancov Daniely Sejnovej. "Na základe jej výsledkov bude informovať o svojich ďalších ...

Lekarne.sk

OSN: Humanitárnu pomoc somálskym utečencom ohrozuje cholera

Ženeva 15. novembra (TASR) - Výskyt 60 prípadov cholery vrátane jedného úmrtia na toto ochorenie komplikuje snahy OSN pomôcť somálskym utečencom pred hladomorom v utečeneckých táboroch v Keni. Informoval dnes v Ženeve Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR). Hovorca UNHCR Andrej Mahečič uviedol, že desať prípadov cholery už potvrdili laboratórne skúšky a OSN zriaďuje centrá pre ...

Lekarne.sk

ZDRAVIE: V bratislavskej detskej nemocnici je vo výpovedi stále 90 lekárov

Bratislava 30. novembra (TASR) - V bratislavskej detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou (DFNsP) evidujú stále 90 z 274 lekárov. "Riaditeľ nemocnice uložil pracovnú povinnosť na zabezpečenie výkonu zdravotnej starostlivosti všetkým lekárom po dobu trvania núdzového stavu," uviedla pre TASR hovorkyňa zariadenia Dana Kamenická. Počas dnešného dňa sa podľa jej slov vykonávajú akútne operačné ...

ROBOTIKA A LAPAROSKOPIA BUDÚ UDÁVAŤ TRENDY V ONKOCHIRURGII

Bratislava, 15. októbra, 2019 – Aké sú najnovšie trendy v oblasti medicínskej operatívy a kam smerujú inovácie v robotike a laparoskopii? Aj na tieto otázky hľadali odpovede špičkoví chirurgovia z celej Európy počas medzinárodného kongresu v Bratislave, ktorého hlavným organizátorom je už po druhýkrát Chirurgická klinika a transplantačné centrum Jesseniovej lekárskej fakulty a Univerzitnej nemocnice v Martine. V rámci podujatia sa zamerali najmä na oblasť laparoskopických či robotických operácií u tak zložitých výkonov, ako sú onkochirurgické operácie pečene a pankreasu.