lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 4152 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

TRSTENÁ: Vyhlásenie núdzového stavu zachráni fungovanie hornooravskej pôrodnice

Trstená 29. novembra (TASR) – Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Hornooravskej nemocnice s poliklinikou v Trstenej neprestane v najbližších dňoch fungovať zásluhou vyhlásenia núdzového stavu. TASR o tom uistil hospodársko-technický námestník Petr Vašíček. "Navyše vďaka tomu, že traja lekári aktuálne stiahli výpovede, máme plne funkčné oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny, ktoré je ...

Lekarne.sk

Maďarsko: Vírus chrípky ešte nie je aktívny, počet pacientov však rastie

Budapešť 7. decembra (TASR) – V období uplynulého týždňa stúpol v Maďarsku počet pacientov trpiacich ochoreniami podobnými chrípke oproti predchádzajúcemu týždňu o sedem percent. V tejto sezóne však chrípkový vírus izolovali zatiaľ iba u jediného pacienta. Vyplýva to z aktuálneho hlásenia Celoštátneho epidemiologického centra (OEK).

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Chorých na chrípku pribúda

Bratislava 14. januára (TASR) - Počas minulého týždňa sa zaznamenalo takmer o polovicu viac prípadov chrípky ako počas predchádzajúceho týždňa . Lekári ako chrípku a jej podobné ochorenia nahlásili 4.351 prípadov. Najviac chorých pribudlo v Košickom a Trenčianskom kraji, najvyššia chorobnosť sa zaznamenala v Banskobystrickom a Nitrianskom kraji.

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Chrípka v Trnavskom kraji opäť na vzostupe

Trnava 2. marca (TASR) – Po poklese v uplynulom týždni v Trnavskom kraji v priebehu tohto kalendárneho týždňa zaznamenali opätovné zvýšenie počtu chrípkových ochorení. Počet chorých dosiahol 921, čo predstavuje 5,2-percentný nárast. TASR o tom informovala Dagmar Kollárová z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Trnave.

Lekarne.sk

VRANOV: Nemocnica zakúpila nový prístroj na diagnostiku závratov u pacientov

Vranov nad Topľou 13. apríla (TASR) - Centrum pre vertigo vo Vranovskej nemocnici, ktoré realizuje diagnostiku a liečbu závratových stavov pacientov, zakúpilo vďaka charitatívnej podpore Medzinárodného ženského klubu Bratislava prídavný modul k prístroju videonystagmograf. Nové prídavné zariadenie s názvom vzdušný kalorický stimulátor tak umožní vyšetrovanie závratov aj u ľudí pri afekciách ...

Spojené štáty začali evakuovať svojich občanov z lode Diamond Princess

Tokio 16. februára (TASR) - Spojené štáty v nedeľu spustili evakuáciu svojich občanov z výletnej lode Diamond Princess, ktorú v súvislosti so šírením koronavírusu umiestnili začiatkom februára do karantény v japonskom prístave Jokohama. Podľa spravodajcu agentúry AFP sa smerom od lode pohol konvoj s autobusmi, i keď vozidlá z areálu prístavu bezprostredne neodišli. Jedna z amerických ...