lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 4279 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

USA: Úspešný investor Buffett oznámil, že sa cíti dobre po liečbe rakoviny

Omaha 24. októbra (TASR) - Americký miliardár a investor Warren Buffett dnes oznámil, že sa cíti dobre vyše mesiaca po ukončení liečby rakoviny prostaty. Osemdesiatdvaročný vlastník a šéf holdingovej spoločnosti Berkshire Hathaway so sídlom v Omahe v štáte Nebraska uviedol počas interview pre americkú televíznu stanicu CNBC, že liečba bola vyčerpávajúca. Podstúpil šesť týždňov ožarovania a ...

Lekarne.sk

Medicínsko-technickí pracovníci podporujú pozastavenie zákona o platoch sestier

Košice 4. decembra (TASR) – Slovenská komora medicínsko-technických pracovníkov (SK MTP) vyjadrila podporu rozhodnutiu Ústavného súdu SR o pozastavení účinnosti zákona o minimálnych mzdových požiadavkách sestier a pôrodných asistentiek. Informáciu pre TASR potvrdila riaditeľka kancelárie SK MTP Janka Strápková. „Nespochybňujeme požiadavky Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek, sú ...

Lekarne.sk

D.LIPŠIC: Zdravotnícky výbor by mal v žilinskej FNsP vykonať poslanecký prieskum

Žilina 16. januára (TASR) – Ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská by mala v súvislosti s kauzou ozdravného plánu vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) v Žiline odvolať riaditeľa nemocnice Štefana Voláka ešte vo výpovednej lehote bez odstupného. Na brífingu pred žilinskou nemocnicou to dnes povedal odborník hnutia Nová väčšina pre zdravotníctvo Tibor Hlavatý. Zdravotnícky výbor NR SR...

Lekarne.sk

ÚVZ: Prípadov chrípky bolo menej, tento týždeň však zatvorila vyše 170 škôl

Bratislava 22. februára (TASR) - V aktuálnom kalendárnom týždni Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) eviduje 100. 141 akútnych respiračných ochorení (ARO). "V porovnaní s predchádzajúcim kalendárnym týždňom došlo k poklesu chorobnosti o 6,1 percenta," informoval hlavný hygienik SR Ivan Rovný.

Lekarne.sk

Čína hlási prvé dva prípady úmrtia na vtáčiu chrípku H7N9

Peking 31. marca (TASR) - Dvaja muži zomreli v čínskom veľkomeste Šanghaj na málo známy typ vtáčej chrípky, čo je doposiaľ prvým známym prípadom úmrtia človeka v dôsledku nakazenia sa kmeňom H7N9. Informovala o tom dnes agentúra AP. Oficiálne lekárske zdroje uviedli, že nie je jasné, ako k nákaze oboch mužov prišlo, avšak niet dôkazov o prenose z človeka na človeka.

Prešov: Po výbuchu plynu ostávajú v nemocnici dvaja pacienti

Prešov 8. decembra (TASR) – Po piatkovom (6.12.) výbuchu plynu v bytovom dome na Mukačevskej ulici v Prešove ostávajú v tamojšej nemocnici dvaja pacienti. TASR o tom informovala hovorkyňa Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana v Prešove Renáta Cenková. "Od nešťastnej udalosti ošetrili naši zdravotnícki zamestnanci 17 pacientov, medzi nimi aj jedného z hasičov.