lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 4927 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

TRNAVA: Pred veľkonočným voľnom má chrípku už len málo detí

Trnava 28. marca (TASR) – Spolu 2945 prípadov akútnych respiračných ochorení (ARO) majú zdravotníci v evidencii za prvé štyri dni tohto kalendárneho týždňa na území Trnavského kraja. Z toho je 320 prípadov výskytu chrípky. Podľa údajov Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Trnave ide v prípade ARO o 8,4-percentný pokles a v prípade chrípke podobných ochorení o 32,9-percentný ...

Lekarne.sk

ZDRAVI: Študenti zubného lekárstva zorganizovali preventívnu akciu pre verejnosť

Košice 6. mája (TASR) - Študenti zubného lekárstva pripravili pre širokú verejnosť najväčšiu preventívnu akciu v oblasti ústneho zdravia, aká sa kedy na Slovensku uskutočnila. Tri automobily sa vydali na cestu po republike s cieľom zrealizovať počas jedenástich dní v dvanástich mestách viac ako 5500 inštruktáží v duchu hesla Keď neprídu pacienti do ambulancie, musia ísť (budúci) lekári do ulíc....

Lekarne.sk

Kanada: Provincia Quebec predložila návrh zákona o práve na eutanáziu

Quebec 12. júna (TASR) - Vláda v kanadskej provincii Quebec predložila návrh zákona o práve na eutanáziu. V prípade jeho schválenia sa Quebec stane prvou provinciou v krajine, ktorá povolí dobrovoľnú smrť pacienta za lekárskej asistencie. Informovala o tom dnes agentúra AP.

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Kolapsov z tepla v utorok oproti víkendu a pondelku výrazne ubudlo

Bratislava 31. júla (TASR) - Vďaka miernemu ochladeniu sa v utorok (30.7.) znížil počet kolapsov z tepla. Záchranári v pondelok (29.7.) evidovali vyše 150 kolapsov, v sobotu ich bolo 139. V utorok letné horúčavy nezvládlo 89 ľudí, 48 žien, 40 mužov a jedno dieťa.

Lekarne.sk

NRSR: Pre chýbajúce vrtuľníky bude prieskum na MZ, ministerka neodstúpi

Bratislava 25. septembra (TASR) - Okolnosti výberových konaní na stanice vrtuľníkovej záchrannej služby v Bratislave a v Trenčíne, ktoré boli päť dní neobsadené, preveria poslanci NR SR v rámci poslaneckého prieskumu na ministerstve zdravotníctva (MZ). Jednohlasne o tom dnes uznesením rozhodol Výbor NR SR pre zdravotníctvo, ktorého mimoriadne zasadnutie iniciovali opoziční poslanci. Tí vnímajú...

SLeK: Situácia vo verejných lekárňach môže byť čoskoro kritická

Bratislava, 11.marca 2020: Len 1,23% z verejných lekární, ktoré sa zapojili do dvojdňového prieskumu Slovenskej lekárnickej komory, má k dispozícii dostatočný počet ochranných pomôcok, ako rúšok alebo respirátorov. Takmer 90% nedisponuje dezinfekčnými prostriedkami na výdaj pacientom, pričom zásoba dostupná v ostatných lekárňach pokrýva požiadavky na maximálne 7 dní.