lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 5979 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

LOZ: Lekári ostávajú v štrajkovej pohotovosti, opäť žiadajú odchod Uhliarika (2)

Bratislava 15. decembra (TASR) - Lekárske odbory zatiaľ neodvolajú štrajkovú pohotovosť, ktorú vyhlásili pre nespokojnosť s napĺňaním ich spoločného memoranda. "Zákony prijaté v parlamente ešte nenadobudli účinnosť, preto je zatiaľ predčasné hovoriť o zrušení štrajkovej pohotovosti. K tomuto nás vedie skúsenosť z posledných dní, a preto si počkáme na ukončenie celého legislatívneho procesu," ...

Lekarne.sk

ŽILINA: Chorobnosť v Žilinskom kraji stúpla o 17,1 percenta

Žilina 27. januára (TASR) – Chorobnosť v skupine akútnych respiračných ochorení (ARO) stúpla v Žilinskom kraji v porovnaní s prechádzajúcim týždňom o 17,1 percenta, čo predstavuje chorobnosť 1547,2 chorých na 100. 000 obyvateľov. TASR o tom informovala Gabriela Košecká z oddelenia epidemiológie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Žiline.

Lekarne.sk

R. RAŠI: Personálne otázky sa ešte neriešili

Bratislava 13. marca (TASR) - Exminister zdravotníctva Richard Raši (Smer-SD) zatiaľ nechce prezradiť, či opätovne ašpiruje na tento post. "Nakoľko sme len dva dni po voľbách, personálne otázky sa ešte neriešili," skonštatoval pre TASR. Raši bol ministrom za prvej vlády Roberta Fica od júna 2008 do júla 2010.

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Na podujatí Beh pre zdravé nohy možno zistiť príčiny ich bolesti

Bratislava 20. apríla (TASR) – Nielen pre zdravých bežcov, ale najmä pre všetkých, ktorí majú problémy s opuchmi a bolesťami dolných končatín či kŕčovými žilami, je pripravené podujatie Beh pre zdravé nohy. Uskutoční sa v sobotu 21. apríla na Námestí slobody v Košiciach a nasledujúcu nedeľu v bratislavskom Sade Janka Kráľa. Štart 4,5 km behu v podkolienkach je o 11. hodine.

Lekarne.sk

B.BYSTRICA:Lekári v Bratislave uvidia živý prenos roboticky asistovanej operácie

Banská Bystrica 31. mája (TASR) - Jedinečný živý prenos roboticky asistovanej gynekologickej operácie v 3D a HD kvalite sa uskutoční dnes dopoludnia z Centra robotickej chirurgie v Banskej Bystrici. Sledovať ho budú účastníci najväčšieho gynekologického kongresu s medzinárodnou účasťou na Slovensku - XIX. kongresu Slovenskej gynekologicko-pôrodníckej spoločnosti Slovenskej lekárskej spoločnosti...

Súkromné zdravotnícke centrum HIPPOKRATES - 25 ročná tradícia v liečbe neurologických ochorení

Príbeh Súkromného zdravotníckeho centra Hippokrates sa začal písať v roku 1995, keď zakladateľ a medicínsky riaditeľ MUDr. Karol Točík, PhD. opustil prácu klinického neurológa na bratislavských Kramároch a založil úplne prvé súkromné zdravotnícke centrum konvenčnej medicíny na Slovensku.