lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 6363 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

M. FLAŠÍKOVÁ-BEŇOVÁ: P. Frešo o nemocnici v Malackách klamal a zavádzal

Bratislava 23. júla (TASR) - Predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo (SDKÚ-DS) klamal a zavádzal verejnosť, keď tvrdil, že s nemocnicou v Malackách je všetko dohodnuté a pohotovostná služba nezanikne. Na dnešnej tlačovej konferencii to vyhlásila poslankyňa BSK Monika Flašíková-Beňová (Smer-SD) v reakcii na dnešné slová vedenia nemocnice, že ak bratislavskí krajskí poslanci...

Lekarne.sk

BANSKÁ BYSTRICA: Pre polinotikov nastal podľa RÚVZ čas miernej úľavy

Banská Bystrica 19. septembra (TASR) - V uplynulých dňoch odborníci na väčšine územia Slovenska zaznamenali pokles celkových denných koncentrácií peľu v ovzduší. Najviac sa to prejavilo u ambrózie, ktorá dosiahla veľmi vysoké koncentrácie len začiatkom uplynulého týždňa. Zaznamenali ich všetky monitorovacie stanice okrem Košíc a Žiliny, uviedla pre TASR hovorkyňa banskobystrického Regionálneho ...

Lekarne.sk

TIS chce odhaliť úplatkárskych lekárov, pacienti ich môžu nahlásiť na novom webe

Bratislava 29. októbra (TASR) – Pacienti, od ktorých si lekár vypýtal úplatok, to môžu oddnes nahlásiť na novom webe www. stopuplatkom. sk.

Lekarne.sk

LUČENEC: Ortopédovi T. Mihalovicsovi sa zdá konanie VšZP nekorektné

Lučenec 6. mája (TASR) – Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) ukončila zmluvný vzťah s ortopédom Tiborom Mihalovicsom z Lučenca. Toho prekvapilo, že jeho pacientom poslala list s odporúčaním konkrétneho ortopéda, keďže v meste pôsobia ďalší štyria takíto špecialisti. Mihalovics sa domnieva, že poisťovňa konala nekorektne, keď pacientom neuviedla mená ostatných ortopédov a menovala iba jedného.

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Káva nie je škodlivá, nedehydratuje a neškodí ani tehotným ženám

Košice 7. júna (TASR) - K najväčším mýtom kávy patrí, že dehydratuje organizmus, alebo že pravidelným kávičkárom spôsobuje nespavosť. "Káva nie je zdraviu škodlivá, naopak, obsahuje viac ako 200 zdraviu prospešných látok s antioxidačnou aktivitou a jej pravidelná konzumácia má preventívne účinky voči viacerým chorobám, ako napríklad cukrovka 2. typu," vysvetlil dnes garant Inštitútu kávy Peter ...

ÚVZ: Nákaza sa šíri najmä kontaktmi s pozitívnymi v rodinách a na pracoviskách

Bratislava 19. októbra (TASR) - Ochorenie COVID-19 sa šíri najmä kontaktmi s pozitívnymi osobami v rodinách a na pracoviskách. Početnejší výskyt preto eviduje väčšina krajských miest. Najväčší výskyt prípadov hlásili regionálne úrady verejného zdravotníctva (RÚVZ) Bardejov, Banská Bystrica, Bratislava, Čadca, Košice, Michalovce a Žilina.