lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 6816 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Výpadok príjmov z poistného vraj negatívne dopadne na pacienta

Bratislava 17. marca (TASR) - Podľa Združenia zdravotných poisťovní (ZZP), v ktorom sú súkromné zdravotné poisťovne, poistencom hrozí zhoršenie zdravotnej starostlivosti. Dôvodom majú byť nižšie príjmy štátu zo zdravotného poistenia, ako sa pôvodne plánovalo. Združenie v tejto súvislosti pripomína, že už vlani na jeseň upozorňovalo, že naplánovaný rozpočet pre zdravotníctvo je neudržateľný a ...

Lekarne.sk

Španielsko: Kráľ Juan Carlos sa dnes vrátil do úradu po operácii chrbtice

Madrid 22. apríla (TASR) - Španielsky kráľ Juan Carlos I. (75), ktorý sa 3. marca podrobil operácii vystúpenej medzistavcovej platničky v dolnej časti chrbtice, má za sebou dnes prvý pracovný deň po zdravotných problémoch. Už v utorok figuruje v jeho programe prijatie predsedu vlády SR Roberta Fica, ktorý absolvuje pracovnú návštevu Španielska. Ako informovali španielske médiá, kráľ Juan ...

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Ak chcete jesť zdravé müsli, jedzte sypané, radia odborníci (2)

Bratislava 30. mája (TASR) - Nie je pravda, že častá konzumácia müsli vedie k schudnutiu, že tavené syry spôsobujú problémy s dýchaním a že margarín sa vyrába z ropy. Na dnešnej tlačovej konferencii Združenia pre zdravie a výživu to konštatovali odborníci, ktorí rozoberali pravdy a klamstvá o potravinách. Jana Jurkovičová, odborníčka na výživu z Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v ...

Lekarne.sk

ČR: V poľských kuracích rezňoch objavili zatiaľ nešpecifikované antibiotikum

Praha 11. júla (TASR) - Antibiotiká našli českí veterinári v kuracích rezňoch dovezených z Poľska. Vo vzorkách odobratých v Pardubickom kraji odhalil prítomnosť zatiaľ nešpecifikovanej antimikrobiálnej látky Štátny veterinárny ústav v Jihlave. Konkrétne antibiotikum by malo byť známe na základe výsledkov prebiehajúcich analýz, informoval dnes internetový server iDNES.

Lekarne.sk

Zdravotnú poisťovňu možno zmeniť do konca mesiaca, každá ponúka benefity

Bratislava 12. septembra (TASR) - Ľudia sa tak ako každý rok môžu do konca septembra rozhodnúť pre zmenu zdravotnej poisťovne. Presvedčiť ich môžu aj novinky pre klientov, ktoré v týchto dňoch predstavili zdravotné poisťovne. Prepoistiť sa možno len raz ročne, a to od januára nasledujúceho roka.

Zber a likvidácia infekčných odpadov Covid_19

Zber a likvidáciu odpadov 18 01 03 – Covid_19 vykonávame do odvolania mimoriadnej situácie na území SR a dva týždne potom, podľa nasledovných pravidiel a opatrení.