lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 7192 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Muža, ktorý spadol z lešenia v Malej Tŕni, previezol do nemocnice vrtuľník

Košice/Trebišov 7. septembra (TASR) - Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) ATE dnes letela do obce Malá Tŕňa v okrese Trebišov. Ako TASR informovala hovorkyňa VZZS Sylvia Galajda, z lešenia z približne štvormetrovej výšky spadol 48-ročný muž. Pri páde na chrbát si pravdepodobne spôsobil poranenie hlavy, otras mozgu a narazenie hrudníka.

Lekarne.sk

OTS: Sanofi-aventis a SZO podpísali dohodu o boji proti tropickým ochoreniam

Spoločnosť sanofi-aventis podpísala so Svetovou zdravotníckou organizáciou (SZO) novú dohodu o boji proti zanedbávaným tropickým ochoreniam Dar v hodnote ďalších 25 miliónov dolárov zlepšuje vyhliadky na elimináciu spavej choroby Paríž, Francúzsko – 8. marca 2011 – Spoločnosť sanofi-aventis (EURONEXT: SAN a NYSE: SNY) dnes oznámila, že podpísala novú dohodu o darovaní 25 miliónov dolárov ...

Lekarne.sk

J. MARTINKOVÁ: Penta môže na Slovensku vysúdiť 50 miliónov eur

Bratislava 9. mája (TASR) - Napriek tomu, že arbitrážny súd nebude ďalej posudzovať žalobu súvisiacu so zákazom zisku zdravotných poisťovní holandského akcionára poisťovne Dôvera, ktorá patrí pod finančnú skupinu Penta, môže Penta vysúdiť sumu 50 miliónov eur. "Penta má veľkú nadej uspieť na vnútroštátnom súde, ale už nie s čiastkou požadovanou v arbitráži, teda 750 miliónmi eur, ale maximálne...

Lekarne.sk

Šéf OSN Pan Ki-mun vyzval na skoncovanie s AIDS do roku 2020

New York 9. júna (TASR) - Generálny tajomník OSN Pan Ki-mun vyzval v stredu na celosvetovú akciu s cieľom skoncovať s chorobou AIDS do roku 2020 a zaradiť ju tak do učebníc dejepisu. Pri otvorení zasadnutia Valného zhromaždenia OSN, ktoré má zhodnotiť progres boja voči AIDS/HIV, šéf OSN povedal prezidentom, ministrom a diplomatom z celého sveta, že ak sa všetci partneri zapojení do boja spoja ...

Lekarne.sk

Nemecký parlament schválil testovanie embryí na genetické poruchy

Berlín 7. júla (TASR) - Nemecký parlament dnes schválil postup, ktorý umožní testovať embryá na genetické poruchy predtým, ako sú umiestnené do maternice ženy. Za hlasovalo 326 poslancov, proti 260, ôsmi sa zdržali. Schválili postup, známy ako preimplantačná genetická diagnóza, ktorý má veľmi prísne podmienky uplatnenia.

COVID-19: Nemecko začne ako prvé v EÚ používať prípravok, ktorým sa liečil Trump

Berlín 24. januára (TASR) - Nemecko bude prvou členskou krajinou Európskej únie, ktorá začne na liečbu pacientov s ochorením COVID-19 používať experimentálny prípravok, pomocou ktorého sa z tohto ochorenia údajne zotavil americký exprezident Donald Trump. Oznámil to v nedeľu nemecký minister zdravotníctva Jens Spahn, ktorého citovala agentúra AFP. "Vláda kúpila 200.