lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 7955 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Nedostatok vakcín ohrozuje malé deti, varujú Uhliarika zdravotníci

Bratislava 15. decembra (TASR) - Predstavitelia viacerých zdravotníckych združení v otvorenom liste a vyhlásení varujú ministra zdravotníctva Ivana Uhliarika (KDH), že nedostatok očkovacích látok v ambulanciách ohrozuje hlavne malé deti. V liste zdôrazňujú, že nebezpečné infekčné ochorenia môžu spôsobiť ich závažné zdravotné postihnutia, aj úmrtia. Podľa odborníkov krízovú situáciu s ...

Lekarne.sk

ZDRAVIE: ANS sa s VšZP napokon dohodla

Bratislava 27. januára (TASR) - Asociácia nemocníc Slovenska (ANS), ktorá združuje malé a stredné nemocnice, sa na dnešnom rokovaní so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou (VšZP) napokon rozhodla prijať nové dodatky k zmluvám. Ešte vo štvrtok (26.1.) pritom Rada ANS odkázala svojim členom, aby nepodpisovali návrh, keďže podľa asociácie nepokrýval predpokladané náklady na vyššie platy lekárov. "...

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Lekári pripravujú nátlak na poisťovne, chcú si pozastaviť povolenia

Bratislava 13. marca (TASR) - Krízová situácia v zdravotníctve, keď lekári koncom minulého roka neprišli do práce pre hromadné výpovede, sa môže čoskoro zopakovať. Bratislavská regionálna komora Slovenskej lekárskej komory (SLK) rozposlala dnes ráno viacerým lekárom návrh splnomocnenia, ktoré by viedlo k dočasnému pozastaveniu ich povolenia na poskytovanie zdravotnej starostlivosti. Kedy a na ...

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Štátnej VšZP oddnes šéfuje M. Forai

Bratislava 20. apríla (TASR) - Štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) má oddnes nové vedenie. Predsedom predstavenstva a generálnym riaditeľom sa stal Marcel Forai. TASR informovala hovorkyňa poisťovne Dana Gašparíková.

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Očne pozadie vyšetrujú v týchto dňoch po Slovensku na mobilnej klinike

Bratislava 31. mája (TASR) - Vo viacerých slovenských mestách možno v týchto dňoch stretnúť mobilnú Kliniku očnej prevencie. Projekt vznikol s cieľom upozorniť na vekom podmienenú degeneráciu makuly, čo je ochorenie, ktoré môže viesť k úplnej strate zraku a potrvá do 26. júna. Posledných päť dní budú na klinike vyšetrovať záujemcov v hlavnom meste.

Zdravie: ZP vlani schválili takmer 140 mil. pomôcok za vyše 190 mil. eur

Bratislava 6. apríla (TASR) – Zdravotné poisťovne (ZP) vlani schválili takmer 140 miliónov zdravotníckych pomôcok za viac ako 190 miliónov eur. Z informácií, ktoré poskytli TASR, vyplýva, že najčastejšie išlo o zdravotnícke pomôcky pre poistencov trpiacich inkontinenciou. Medzi najnákladnejšie patrili individuálne vyhotovované ortopedicko-protetické pomôcky.