lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 9212 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Po 35 dňoch a 1500 km dorazil A. Bujdák do cieľa charitatívnej cyklojazdy

Námestovo 9. marca (TASR) – V námestovskom amfiteátri na brehu Oravskej priehrady zavŕšil dnes Alan Bujdák z Banskej Bystrice svoju 35-dňovú jazdu na bicykli po slovenských cestách. V zimnom počasí absolvoval približne 1500 km a myšlienkou pomoci onkologickým pacientom v hmotnej núdzi oslovil viac ako tri desiatky mestských samospráv. "Vlani sa ma hlboko dotklo ochorenie a náročná dlhotrvajúca...

Lekarne.sk

NITRA: Beh pre život tento rok odštartuje zo Svätoplukovho námestia

Nitra 19. apríla (TASR) – Nadácia Výskum rakoviny získa nový prístroj určený na výskum rakoviny. Stroj Incusyte, schopný okrem iného vytvárať časozberné snímky živých buniek, bude jediný na Slovensku. Sumu 85.000 eur potrebnú na jeho zakúpenie chce nadácia získať z výťažku 5. ročníka športového podujatia Tesco Beh pre život.

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Z. Zvolenská chce na Slovensku vytvoriť tzv. sociálne lôžka

Bratislava 30. mája (TASR) - Jedným z riešení na problémy slovenského zdravotníctva môže byť podľa ministerky zdravotníctva Zuzany Zvolenskej (nominant Smer-SD) vytvorenie tzv. sociálnych lôžok. Ako poznamenala v rozhovore pre TASR, v rámci starnutia populácie pribúdajú pacienti, ktorí absolvujú "štandardné kolečko", kedy ležia najprv na internom oddelení, potom na geriatrii, doliečovacom ...

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Horúčavy si pravdepodobne vyžiadali druhú obeť

Bratislava 3. júla (TASR) - Vysoké horúčavy, ktoré už niekoľko dní sužujú celé Slovensko, si pravdepodobne vyžiadali druhú obeť. Na bratislavskej autobusovej stanici Mlynské Nivy skolaboval 62-ročný vodič autobusu. Dôvodom boli s najväčšou pravdepodobnosťou práve vysoké teploty.

Lekarne.sk

V.TATRY: Horskí a leteckí záchranári pomáhali zranenému Slovákovi

Vysoké Tatry 14.augusta (TASR) – Horská záchranná služba (HZS) v súčinnosti s Vrtuľníkovou záchrannou zdravotnou službou ATE (VZZS) v pondelok (13.8.) pomáhali v masíve Lomnického štítu zranenému Slovákovi. Informácie o zásahu zverejnila HZS na svojej internetovej stránke, kde sa uvádza, že pod slovenským návštevníkom sa pri nácviku zlaňovania uvoľnil skalný blok, v dôsledku čoho došlo asi k ...

Lekári a niektoré samosprávy žiadajú zastaviť a dopracovať reformu nemocníc

Bratislava 25. novembra (TASR) – Lekári a predstavitelia regionálnych samospráv žiadajú Národnú radu SR, aby zastavila a dopracovala návrh reformy nemocníc. Chcú najmä záruku, aby sa nezačalo s reorganizáciou lôžkovej ústavnej starostlivosti dovtedy, kým nebude posilnený systém ambulantnej starostlivosti. Informovali o tom na štvrtkovej tlačovej konferencii.