lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 10058 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Lekári podporujú požiadavky pacientskych organizácií

Bratislava 8. júna (TASR) - Slovenská lekárska komora (SLK) podporila vyhlásenie pacientskych organizácií, v ktorom žiadajú vládu a parlament, aby mali zástupcov v kategorizačných komisiách. TASR o tom informovala Daniela Resutíková z SLK. Národná rada občanov so zdravotným postihnutím v SR (NROZP) a Asociácia na ochranu práv pacientov vo vyhlásení navyše požadujú zvýšenie odvodov za ...

Lekarne.sk

NRSR: Spôsob predpisovania liekov by sa mal od novembra zmeniť

Bratislava 7. júla (TASR) - Spôsob predpisovania liekov by sa mal na Slovensku od novembra tohto roku zmeniť. Lekári budú môcť aj naďalej napísať na recept konkrétny názov lieku, zároveň však budú musieť uviesť aj účinnú látku, pričom povinnosťou lekárnika bude vydať najlacnejší liek. V prípade medicínskych dôvodov bude môcť lekár zakázať výdaj náhradného generického lieku.

Lekarne.sk

LIEKY: Uhliarikova lieková reforma nájde sčasti oporu aj v opozícii

Bratislava 2. septembra (TASR) - Lieková reforma ministra zdravotníctva Ivana Uhliarika (KDH) nájde sčasti oporu aj v opozícii. Poslanec opozičnej SNS Štefan Zelník nevidí dôvod nehlasovať za zákon o liekoch, o podpore zákona o rozsahu zdravotnej starostlivosti treba podľa neho ešte rokovať. Smer-SD je proti obom normám.

Lekarne.sk

MZ SR: Minister Uhliarik nariadil kontrolu v bratislavskej detskej nemocnici

Bratislava 12. októbra (TASR) - Minister zdravotníctva Ivan Uhliarik nariadil kontrolu v bratislavskej Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou. Reagoval tak na výzvu lekárskych odborov na odvolanie riaditeľa nemocnice Daniela Žitňana, s ktorým dnes rokoval za účasti predsedníčky odborovej organizácie zamestnancov Daniely Sejnovej. "Na základe jej výsledkov bude informovať o svojich ďalších ...

Lekarne.sk

OSN: Humanitárnu pomoc somálskym utečencom ohrozuje cholera

Ženeva 15. novembra (TASR) - Výskyt 60 prípadov cholery vrátane jedného úmrtia na toto ochorenie komplikuje snahy OSN pomôcť somálskym utečencom pred hladomorom v utečeneckých táboroch v Keni. Informoval dnes v Ženeve Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR). Hovorca UNHCR Andrej Mahečič uviedol, že desať prípadov cholery už potvrdili laboratórne skúšky a OSN zriaďuje centrá pre ...

Inkontinencia a imobilita: Ako sa správne starať o pacienta na lôžku?

Máte doma imobilného pacienta? Prvým krokom k tomu, aby ste mu dopriali čo najväčší komfort je rešpektovať jeho špeciálne potreby. Na čo je dobré myslieť, aby sa stav pacienta nezhoršil v dôsledku vedľajších komplikácií?