lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 4026 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Na Slovensku sa uskutočnilo vlani 129 transplantácií obličiek

Bratislava 8. marca (TASR) - Na Slovensku sa uskutočnilo vlani 129 transplantácií obličiek, z toho len 13 ľadvín bolo od živých darcov. Obličku častejšie darujú ženy, naopak, prijímateľmi sú najčastejšie muži. Transplantácii a darcovstvu tohto orgánu sa venuje aktuálny ročník Svetového dňa obličiek, ktorý je už po siedmy raz vyhlásený na druhý marcový štvrtok.

Lekarne.sk

NR SR: Nové prerozdeľovanie poistného má štátnej VšZP priniesť milióny eur

Bratislava 17. apríla (TASR) - Predseda zdravotníckeho výboru a poslanec za Smer-SD Richard Raši dnes do parlamentu predložil návrh zákona, ktorým chce vláda SR reagovať na situáciu v zdravotníctve. Novela zákona o zdravotnom poistení, ktorá má zaviesť nový mechanizmus prerozdeľovania poistného medzi zdravotnými poisťovňami a zvoľniť vykazovanie platobnej schopnosti poisťovní, má priniesť viac ...

Lekarne.sk

BANSKÁ BYSTRICA: Najčastejšou zoonózou v SR je salmonelóza, jej výskyt klesá

Banská Bystrica 28. mája (TASR) – S príchodom leta a tepla súvisí aj zvýšené riziko niektorých alimentárnych nástrah. Ide o zoonózy (choroby zvierat prenosné prirodzenou cestou na človeka), ktoré stále predstavujú riziko aj pre populáciu SR, no nie sú vyššie ako v iných európskych krajinách. TASR informovala hovorkyňa banskobystrického Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Banskej...

Lekarne.sk

KOŠICE: Ambulantní lekári už uvažujú aj o platbách pacientov

Košice 2. júla (TASR) - Situácia, ktorá nastala v ambulanciách pre platby Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP), košickým lekárom nevyhovuje. Niektorí z nich dnes pre TASR uviedli, že peniaze nestačia, resp. žiadne navýšenie nepocítili.

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Počet postelí v nemocniciach klesá

Bratislava 10. augusta (TASR) - Počet postelí, ktoré majú nemocnice pre hospitalizovaných k dispozícii, naďalej klesá. Rovnako sa však znižuje aj čas, ktorý v zariadeniach pacienti strávia. Hospitalizovaných je stále pomerne rovnako.

Novinka MoliCare® Premium Elastic: prináša viac pohodlia pre pacienta, menej námahy pre ošetrujúceho

Ťažkým únikom moču trpí čoraz viac seniorov, imobilných a hendikepovaných ľudí, ale aj pacientov po ťažkých operáciách odkázaných na lôžko. Starostlivosť o nich je veľmi náročná a vyžaduje si špeciálny prístup.