lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 9946 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

ČR: Inšpektori našli v parížskom šaláte a šunkovej rolke v aspiku listérie

Praha 22. marca (TASR) - Česká Štátna poľnohospodárska a potravinárska inšpekcia (SZPI) varovala dnes spotrebiteľov pred konzumáciou dvoch lahôdkarských produktov firmy Verner Kotula, v ktorých sa našli listérie. Ide o šunkovú rolku v aspiku a parížsky šalát, informoval internetový server Novinky. cz.

Lekarne.sk

SOCIÁLNE:Vďaka Slovákom dostanú deti v chudobných krajinách vakcíny proti tetanu

Bratislava 29. apríla (TASR) - V rámci charitatívnej kampane Ukážme, že máme srdce pomohli Slováci vyzbierať prostriedky na nákup 81.965 vakcín proti novorodeneckému tetanu pre deti v chudobných krajinách. Ambasádorka projektu Zlatica Puškárová navštívila sídlo organizácie UNICEF na Slovensku a jej riaditeľovi Miroslavovi Kaňovi odovzdala symbolicky kufrík na prenos vakcín. Vakcíny poputujú do...

Lekarne.sk

A. HERETIK: Aj ťažké psychické poruchy majú svoju tragikomickú stránku

Bratislava 9. júna (TASR) - Nebráni sa priznať k tomu, že ho fascinuje agresivita. Jej nezvládnutie, ktorým človek ubližuje druhým, i jej absencia, ktorou človek ubližuje sám sebe. A hoci to bola práve téma násilia, vďaka ktorej ho verejnosť začala vnímať ako známeho súdneho znalca v oblasti forenznej psychológie vraždy, záber jeho psychologickej praxe je oveľa širší.

Lekarne.sk

ÚVZ SR: Na Slovensku sa môžu vyskytovať nebezpečné farby na tetovanie

Bratislava 23. júla (TASR) - Na Slovensku sa môžu vyskytovať nebezpečné farby na tetovanie. Upozorňuje na to Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR. Nebezpečné výrobky nahlásili do rýchleho výstražného systému RAPEX kontrolné orgány v Holandsku a Nemecku. Pozor si treba dať pri farbe na tetovanie s názvom Eternal Tattoo Ink značky Eternal, ktorá pochádza z USA.

Lekarne.sk

NITRA: Prednostka kliniky Ďurišová už nie je námestníčkou riaditeľa FN (2)

Nitra 29. októbra (TASR) - Riaditeľ Fakultnej nemocnice (FN) v Nitre Jozef Valocký dnes odvolal Alenu Ďurišovú z funkciu námestníčky riaditeľa pre zdravotnú starostlivosť. Ako dôvod uviedol, že prednostka detskej kliniky klamala v kauze zabielenia údajov v zdravotnej karte pacienta. Valocký podľa vlastných slov už požiadal dekanku Fakulty sociálnych vied a zdravotníctva Univerzity Konštantína ...

Aké procedúry môžete po covide absolvovať v kúpeľoch?

Vrátiť sa po prekonaní ťažkej formy covidu-19 do bežného života, je niekedy ťažké. Ak máte pretrvávajúce problémy, možno patríte medzi tých, ktorí majú nárok na kúpeľnú liečbu. Zistite, kedy na ňu máte nárok a aké procedúry môžete absolvovať.