lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 9947 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Maďarsko: Až 27 percent detí vo veku 13-15 rokov fajčí

Budapešť 14. januára (TASR) - Až 27 percent maďarských detí vo veku od 13 do 15 rokov fajčí. Vyplýva to z medzinárodného prieskumu, ktorého sa Maďarsko zúčastnilo po tretí raz a ktorého výsledky dnes zverejnili v Budapešti. Podľa tlačovej agentúry MTI vedúci oddelenia pre fajčenie Celoštátneho inštitútu pre rozvoj zdravia (OEFI) Tibor Demjén spresnil, že prieskum robili medzi 3844 žiakmi 181 ...

Lekarne.sk

Konské mäso sa dostalo do lasagní v Česku, odhalila inšpekcia

Plzeň 20. februára (TASR) - Potravinárska inšpekcia našla v plzenskom Tescu lasagne, ktoré obsahovali konské mäso namiesto hovädzieho. Reťazec už stiahol z predaja výrobky značky Nowaco. Za klamanie kupujúcich mu hrozí pokuta až tri milióny českých korún.

Lekarne.sk

NITRA: Krajské nemocnice pri verejných obstarávaniach porušovali zákon

Nitra 27. marca (TASR) – Kontrolóri Nitrianskeho samosprávneho kraja odhalili viacero porušení zákona o verejnom obstarávaní v topoľčianskej a levickej nemocnici. Kontrola sa zamerala na obdobie rokov 2010 a 2011. Podľa hlavného kontrolóra NSK Ignáca Púchovského malo dôjsť k najmarkantnejším pochybeniam v roku 2010, keď obe nemocnice prevzala krajská nezisková organizácia Nemocnice s ...

Lekarne.sk

TRENČÍN: Chrípková chorobnosť klesla oproti minulému týždňu o štvrtinu

Trenčín 3. mája (TASR) – Lekári v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) nahlásili tento týždeň 3053 akútnych respiračných ochorení (ARO). Chorobnosť klesla o deväť percent. Informoval o tom Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trenčíne.

Lekarne.sk

ÚVZ SR: Bezplatne preverí vodu zo studní, ktoré mohli kontaminovať povodne

Bratislava 12. júna (TASR) - Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR vykoná bezplatné vyšetrenie vody zo studní, ktoré mohli byť v dôsledku povodní kontaminované. Podmienkou je, aby o túto službu požiadal miestny alebo obecný úrad, ktorý preverí, či ide o skutočne zaplavenú studňu, slúžiacu ako jediný zdroj zásobovania domu pitnou vodou. Ako informoval hlavný hygienik SR Ivan Rovný, v prípade ...

WHO: V 27 neendemických krajinách potvrdili už 780 prípadov opičích kiahní

Ženeva 5. júna (TASR) - Laboratória potvrdili už 780 prípadov nákazy opičími kiahňami v 27 krajinách, v ktorých sa toto ochorenie bežne nevyskytuje. Oznámila to v nedeľu Svetová zdravotnícka organizácia (WHO), ktorá hodnotí globálne riziko spojené s týmto ochorením ako mierne. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.