lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 9949 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Na podujatí Beh pre zdravé nohy možno zistiť príčiny ich bolesti

Bratislava 20. apríla (TASR) – Nielen pre zdravých bežcov, ale najmä pre všetkých, ktorí majú problémy s opuchmi a bolesťami dolných končatín či kŕčovými žilami, je pripravené podujatie Beh pre zdravé nohy. Uskutoční sa v sobotu 21. apríla na Námestí slobody v Košiciach a nasledujúcu nedeľu v bratislavskom Sade Janka Kráľa. Štart 4,5 km behu v podkolienkach je o 11. hodine.

Lekarne.sk

B.BYSTRICA:Lekári v Bratislave uvidia živý prenos roboticky asistovanej operácie

Banská Bystrica 31. mája (TASR) - Jedinečný živý prenos roboticky asistovanej gynekologickej operácie v 3D a HD kvalite sa uskutoční dnes dopoludnia z Centra robotickej chirurgie v Banskej Bystrici. Sledovať ho budú účastníci najväčšieho gynekologického kongresu s medzinárodnou účasťou na Slovensku - XIX. kongresu Slovenskej gynekologicko-pôrodníckej spoločnosti Slovenskej lekárskej spoločnosti...

Lekarne.sk

ZDRAVIE: VšZP a lekári sa dohodli na novej zmluve

Bratislava 4. júla (TASR) - Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) a zástupcovia ambulantných lekárov sa dnes v ranných hodinách dohodli na podobe novej zmluvy. Tá by mala platiť podľa podmienok legislatívy 12 mesiacov, cenový výmer je však len na šesť mesiacov. Lekári chcú o jeho výške znovu rokovať.

Lekarne.sk

RADÍME: Pre kvalitné slnečné okuliare treba zájsť do optiky

Bratislava 15. augusta (TASR) - Zrak si treba v lete chrániť kvalitnými slnečnými okuliarmi. Kde ich nájsť? Primárka Kliniky detskej oftalmológie v bratislavskej Detskej fakultnej nemocnici Dana Tomčíková hovorí, že ak chce človek kvalitné okuliare, mal by ich hľadať v optike.

Lekarne.sk

Pri kontrole viac ako stovky vzorkov v Poľsku sa metylalkohol nenašiel

Varšava 21. septembra (TASR) - Pri kontrole takmer štvrtiny odobratých vzoriek alkoholu v Poľsku sa metylalkohol nenašiel. O negatívnom výsledku analýzy 110 z celkového množstva 453 odobratých vzoriek informoval dnes hovorca tamojšieho celoštátneho inšpektorátu pre hygienu Jan Bondar. Podľa jeho slov sa stiahnutý alkohol do obchodnej siete nevráti dovtedy, kým kompetentní nebudú mať istotu, že...

MZ od mája neprepláca covidové príplatky, išlo na ne takmer 88 miliónov eur

Bratislava 9. mája (TASR) - Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR neprepláca od 1. mája nemocniciam príplatky pre zdravotníkov za starostlivosť o pacientov s ochorením COVID-19. Pre TASR to potvrdil komunikačný odbor rezortu. Na infekčné príplatky sa podľa neho doposiaľ uvoľnilo 87,928 milióna eur. "Ak ide o sedemeurový príplatok, je na rozhodnutí zdravotníckeho zariadenia, či bude tento ...