lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Zaujímavosti zo zdravotníctva - Lekari.sk / strana 2 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Vložiť PR článok
Lekarne.sk

Akým spôsobom sa starať o pleť? Rozhovor s MUDr. Dianou Višňovskou

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Doktorka Višňovská pôsobí ako dermatovenerologička v súkromnej bratislavskej klinike Concept Clinic. Rozprávali sme sa s ňou o tom, akým spôsobom sa starať o pleť v mladšom a staršom veku. Aké zákroky pôsobia primerane veku a ako si vybrať kvalitnú kliniku. Ak sa práve rozhodujete, aký podstúpiť zákrok a ako si vybrať kvalitné produkty na domácu starostlivosť, poradíme vám.

Lekarne.sk

Zdravie: Pacient s astigmatizmom vidí skreslene, pomôžu okuliare alebo operácia

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Bratislava 12. augusta (TASR) - Pacient s astigmatizmom vidí okolitú realitu značne skreslene. Tvary okolo neho môžu byť predĺžené, širšie ako v skutočnosti, šikmé či vyzerať ako hviezda. Astigmatizmus je ochorenie rohovky spôsobené jej zakrivením.

Lekarne.sk

NÚDCH: Počas leta pribúda detí intoxikovaných alkoholom

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Bratislava 12. augusta (TASR) - Počas leta, v porovnaní s ostatnými ročnými obdobiami, v Národnom ústave detských chorôb (NÚDCH) počet detí intoxikovaných alkoholom stúpa. Pre TASR to uviedla hovorkyňa NÚDCH Dana Kamenická. "Nárast sledujeme už pred koncom školského roka, kedy sa deti už menej učia a viac času trávia mimo školy aj domova.

Lekarne.sk

Staroba neznamená osamelosť

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Každý o tom vie, málokto s tým niečo robí: seniori sú už celé desaťročia marginalizovanou skupinou obyvateľstva, na potreby ktorej sa nereaguje tak, ako by sa malo. Prístup, ktorý akoby hovoril: „sú už nepotrební, nevýkonní, a preto pre spoločnosť nezaujímaví“, je nielen nespravodlivý, ale môže sa spoločnosti ako celku vypomstiť.

Lekarne.sk

Zdravie: Najviac peľu paliny a pŕhľavy zaznamenali stanice v B. Bystrici

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Banská Bystrica 11. augusta (TASR) - V uplynulých dňoch dominoval v ovzduší na celom území Slovenska aj naďalej peľ slabo alergizujúcej pŕhľavy. Denné koncentrácie peľu tráv z čeľade lipnicovitých - jedného z najsilnejších alergénov tohto obdobia, dosahovali už len nízke koncentrácie. "Výrazný nárast zaznamenali ale denné koncentrácie peľu paliny.

Lekarne.sk

Na Rajeckom maratóne skolabovali siedmi účastníci, piati boli vo vážnom stave

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Rajec 10. augusta (TASR) - Sobotné vysoké teploty sa podpísali aj na zdraví účastníkov Rajeckého maratónu. Kolaps z tepla a celkové vyčerpanie utrpelo sedem pretekárov, piati z nich boli vo vážnom stave. "K siedmim účastníkom bolo potrebné vyslať zdravotníckych záchranárov, z nich boli až piati vo vážnom stave, ktorý si vyžadoval intenzívnu starostlivosť počas transportu do nemocničného ...

Lekarne.sk

Počuli ste už o živej vode?

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Vodíkové bomby, ktoré stihlo v priebehu dejín použiť niekoľko armád rôznych krajín, sú nebezpečné, pretože majú nesmierne ničivú silu. Vodíková voda je však úplne iná káva. Je to v tom najlepšom zmysle slova bomba pre zdravie, imunitu, krásu aj vitalitu.

Lekarne.sk

Získajte relax pobyt pre 2 osoby v 4 hviezdičkovom Wellness Hotel Chopok

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Kliknite a zdieľajte na Facebooku info o možnosti získania pobytu. Stačí na našej FB stránke zdieľate info o súťaži a pridáte koment. Každý má šancu.Rozdávame skutočné ceny. Jeden z Vás získa voucher na pobyt pre 2 osoby- Wellness Hotel Chopok - Demänovská dolina.

Lekarne.sk

Zdravie: Hygienici varujú pred nebezpečnou keramickou misou, uniká z nej hliník

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Bratislava 5. augusta (TASR) - Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR varuje pred nebezpečnou keramickou misou na pečenie, z ktorej môže unikať hliník. TASR o tom informovala hovorkyňa ÚVZ Daša Račková. Podľa informácií úradu sa mal výrobok predávať vo filiálkach spoločnosti TEDi, v súčasnosti však orgány verejného zdravotníctva pracujú na jeho stiahnutí zo slovenského trhu.

Lekarne.sk

ÚPVII predstavil nový projekt, rozšíria sa služby elektronického zdravotníctva

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Bratislava 5. augusta (TASR) - Lekári by mali mať menej administratívy. Odbremeniť ich má nový národný projekt „Rozšírenie portfólia služieb a inovácia služieb elektronického zdravotníctva“. Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) by vďaka nemu malo byť schopné dáta do výkazov nahrať priamo z ezdravia.

Novinka MoliCare® Premium Elastic: prináša viac pohodlia pre pacienta, menej námahy pre ošetrujúceho

Ťažkým únikom moču trpí čoraz viac seniorov, imobilných a hendikepovaných ľudí, ale aj pacientov po ťažkých operáciách odkázaných na lôžko. Starostlivosť o nich je veľmi náročná a vyžaduje si špeciálny prístup.