lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Zaujímavosti zo zdravotníctva - Lekari.sk / strana 2 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Vložiť PR článok
Lekarne.sk

Kampaň Onkológia

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Aj my ako Lekari.sk sme sa zapojili do kampane Onkológia, ktorá vyšla 02.03.2021. Môžete sa v nej dočítať napríklad o rakovine pľúc, rakovine vaječníkov či stómii. Takisto v nej nájdete rozhovor s Františkom Košarišťanom (Fero Joke).

Lekarne.sk

Francúzsko študentkám bezplatne poskytne menštruačné potreby

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Paríž 23. februára (TASR) - Francúzska vláda v utorok oznámila, že študentkám zaistí bezplatný prístup k hygienických potrebám, ako sú menštruačné vložky či tampóny. Pridáva sa tak k celosvetovej iniciatíve v boji proti tzv. menštruačnej chudobe, informuje agentúra AFP.

Lekarne.sk

Reuters: AstraZeneca dodá EÚ v druhom štvťroku takmer o polovicu menej vakcín

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Brusel 23. februára (TASR) - Firma AstraZeneca v druhom štvrťroku 2021 dodá do EÚ menej ako polovicu sľúbených dávok vakcín proti novému koronavírusu. Pre agentúru Reuters to v utorok potvrdil nemenovaný predstaviteľ z prostredia EÚ, ktorý je priamo zapojený do interných rokovaní s touto britsko-švédskou farmaceutickou spoločnosťou. AstraZeneca by tak mala EÚ v druhom štvrťroku dodať menej ako...

Lekarne.sk

Vedci v Británii objavili ďalší variant koronavírusu

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Londýn 16. februára (TASR) - Vedci v Spojenom kráľovstve objavili ďalší variant koronavírusu SARS-CoV-2 obsahujúci mutácie, ktoré by mohli spôsobiť ťažkosti, informovala v utorok na svojej webovej stránke stanica BBC. Vedci z Edinburskej univerzity zatiaľ v Británii odhalili 38 prípadov tohto variantu s označením B.1.525 - dva vo Walese a 36 v Anglicku. Experti v súčasnosti tento variant ...

Lekarne.sk

Alergológovia a imunológovia Slovenska budú pacientom bližšie vďaka Facebooku

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Bratislava, 10. február 2021 – V čase častého šírenia dezinformácií z oblasti medicíny prináša Slovenská spoločnosť alergológie a klinickej imunológie platformu, na ktorej široká verejnosť nájde zaujímavé a relevantné informácie o alergiách a imunite.

Lekarne.sk

Konzervativní způsob v boji proti vbočeným palcům

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Ortopedi, podiatři a fyzioterapeuti zastávající konzervativní léčbu v případě vbočených palců a dalších deformit a patologických stavů týkajících se dolních končetin čím dál častěji doporučují Adjustační ponožky® jako prevenci a rovněž jako součást léčby. V čem spočívá hlavních přínos Adjustačních ponožek?

Lekarne.sk

4.február - Svetový deň proti rakovine 2021

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Liga proti rakovine sa ako dlhoročný člen Únie pre medzinárodnú kontrolu rakoviny (UICC) a Asociácie európskych líg proti rakovine (ECL) zapája počas 4. februára do Svetového dňa proti rakovine. Každoročne sa spája s osvetovými aktivitami v oblasti prevencie. Jej význam je nespochybniteľný, nakoľko len v rámci Slovenska pribúda každoročne vyše 30 000 ľudí s rakovinou.

Lekarne.sk

Covid automat

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Ponúkame Vám prehľad niektorých informácií z Covid automatu.

Lekarne.sk

COVID-19: Nemecko začne ako prvé v EÚ používať prípravok, ktorým sa liečil Trump

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Berlín 24. januára (TASR) - Nemecko bude prvou členskou krajinou Európskej únie, ktorá začne na liečbu pacientov s ochorením COVID-19 používať experimentálny prípravok, pomocou ktorého sa z tohto ochorenia údajne zotavil americký exprezident Donald Trump. Oznámil to v nedeľu nemecký minister zdravotníctva Jens Spahn, ktorého citovala agentúra AFP. "Vláda kúpila 200.

Lekarne.sk

Zber a likvidácia infekčných odpadov Covid_19

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Zber a likvidáciu odpadov 18 01 03 – Covid_19 vykonávame do odvolania mimoriadnej situácie na území SR a dva týždne potom, podľa nasledovných pravidiel a opatrení.

Zdravie: ZP vlani schválili takmer 140 mil. pomôcok za vyše 190 mil. eur

Bratislava 6. apríla (TASR) – Zdravotné poisťovne (ZP) vlani schválili takmer 140 miliónov zdravotníckych pomôcok za viac ako 190 miliónov eur. Z informácií, ktoré poskytli TASR, vyplýva, že najčastejšie išlo o zdravotnícke pomôcky pre poistencov trpiacich inkontinenciou. Medzi najnákladnejšie patrili individuálne vyhotovované ortopedicko-protetické pomôcky.