lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Zaujímavosti zo zdravotníctva - Lekari.sk / strana 2 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Vložiť PR článok
Lekarne.sk

MZ: O optimalizácii siete nemocníc sa ešte rokuje, finálna podoba zatiaľ nie je

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Bratislava 18. augusta (TASR) - Rokovania k pripravovanej optimalizácii siete nemocníc naďalej pokračujú. Finálna podoba siete konkrétnych nemocníc nie je ešte záväzne prijatá. Pre TASR to povedala hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Lekarne.sk

SLeK: Slovenskí farmaceuti sa snažia aktívne prispieť k zvýšeniu zaočkovanosti

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Bratislava 18. augusta (TASR) - Slovenskí farmaceuti sa snažia prispieť k zvýšeniu zaočkovanosti na Slovensku. Poukázala na to Slovenská lekárnická komora (SLeK). Ako pre TASR povedala za komoru Adriana Bednárová, od začiatku pandémie sa snažili o bezproblémovú dostupnosť liekov, zdravotníckych pomôcok a dietetických potravín.

Lekarne.sk

Zdravie: Reguláciu zdravotných poisťovní treba podľa ÚDZS pre neprimerané zisky

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Bratislava 3. augusta (TASR) - Naliehavosť regulácie zisku zdravotných poisťovní na Slovensku vyplýva z neprimeranej doterajšej návratnosti vloženého súkromného kapitálu. Tvrdí to Úrad pred dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS). Poukázal na to, že súkromná zdravotná poisťovňa Dôvera dosiahla v rokoch 2008 až 2020 zisk 679 miliónov eur, čo predstavuje 4,71 percenta z prijatého poistného...

Lekarne.sk

NÚDCH: Úrazy detí v lete sú časté, opatrný treba byť na kolobežke či pri vode

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Bratislava 3. augusta (TASR) - V chirurgických ambulanciách oddelenia urgentného príjmu Národného ústavu detských chorôb (NÚDCH) v Bratislave lekári denne ošetria zhruba 80 až 100 detí s úrazom. Počas leta sa úrazy detí stávajú často. Veľký počet úrazov sa v lete spája s kolobežkami či skokmi do vody, keď deti nevidia dno.

Lekarne.sk

Poznáte termálne kúpalisko Vrbov, ktoré je priamo pod Tatrami?

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Termálne kúpalisko Vrbov miesto, kde môžete zregenerovať svoje telo po náročnom dni. Posilnite svoju imunitu v našich termálnych bazénoch s geotermálnou vodou s obsahom minerálnych látok dôležitých pre ľudský organizmus. V areáli sa nachádza desať bazénov, z toho sú štyri detské. Počas zimnej sezóny je k dispozícii kúpanie v piatich bazénoch s geotermálnou aj čírou vodou. Teplota vody v bazénoch sa pohybuje od 26°C do 38°C.

Lekarne.sk

VEDA: Protilátky voči koronavírusu pretrvávajú najmenej 9 mesiacov po infekcii

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Londýn 20. júla (TASR) - Protilátky voči koronavírusu zostávajú v tele "najmenej" deväť mesiacov po infekcii, vyplýva zo štúdie vypracovanej londýnskou univerzitou Imperial College a univerzitou v talianskej Padove. Informovala o tom v pondelok agentúra DPA. Hladina protilátok "zostáva vysoká" bez ohľadu na to, či má alebo nemá infikovaný človek symptómy ochorenia COVID-19, ktoré koronavírus ...

Lekarne.sk

MZ SR: Pri leteckom vstupe na Slovensko je potrebné vyplniť formulár

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Bratislava 19. júla (TASR) - Pred príchodom na Slovensko letecky je nutné vyplniť formulár, v niektorých prípadoch sa tiež preukázať negatívnym výsledkom testu na nový koronavírus. Upozorňuje na to Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR. Pred príletom na územie SR je povinnosťou každej prichádzajúcej osoby vyplniť formulár na stránke www. mindop.

Lekarne.sk

Od pondelka sú všetky okresy v monitoringu, teda v zelenej farbe

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Bratislava 19. júla (TASR) - Od pondelka sú podľa COVID automatu všetky okresy v stupni monitoring, teda v zelenej farbe. V čiernej fáze, druhom a prvom stupni varovania a druhom a prvom stupni ostražitosti nie je ani jeden okres. V monitoringu sú zaradené okresy Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Bratislava I.-V., Brezno, Bytča, Čadca, Detva, Dolný Kubín, ...

Lekarne.sk

Venované ženám

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Aj my ako Lekari.sk sme sa zapojili do kampane Venované ženám. Môžete sa v nej dočítať napríklad o dôležitosti liečby akné, prečo si dávať pozor na osteoporózu a koho sa môže týkať, či rozhovor s Tamarou a Alenou Heribanovými.

Lekarne.sk

Radíme: Počas dovolenky lieky nenechávajte v aute alebo na priamom slnku

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Pri ceste na dovolenku je dôležité nenechávať lieky v aute alebo kdekoľvek na priamom slnku. Pri ceste lietadlom sa odporúča lieky vziať so sebou do príručnej batožiny. Pacient ich tak ochráni pred výkyvmi teplôt pri nakladaní a preprave podpalubnej batožiny.

V dňoch 8. – 9. októbra 2021 sa v Bratislave uskutočnia 10. medzinárodné job days lekárstva a zdravia.

Na akcii sa odborným návštevníkom predstavia top nemocnice a zdravotnícke zariadenia zo Slovenska, Českej republiky, Nemecka, Rakúska a jedna nemocnica zo Švajčiarska. Job days cielia na lekárky a lekárov s atestáciou, začínajúcich lekárov, rovnako ako na študentky a študentov lekárskych fakúlt od 3. ročníka vyššie.