lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Zaujímavosti zo zdravotníctva - Lekari.sk / strana 2 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Vložiť PR článok
Lekarne.sk

Termín na vyšetrenie magnetickou rezonanciou už do 7 pracovných dní !

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Spoločnosť Pro Diagnostic Group, a. s., významný poskytovateľ zdravotnej starostlivosti v oblasti rádiodiagnostiky, už začiatkom tohto roka spustila prevádzku úplne nového 1,5T centra magnetickej rezonancie v ružinovskej poliklinike.

Lekarne.sk

Neurológ MUDr. Karol Točík, PhD.: Liečba pohybových ochorení si vyžaduje čas a trpezlivosť

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

,,Hlavnou príčinou vzniku ochorení pohybového aparátu a vzniku veľkej skupiny týchto chorení je jednostranné preťaženie – statické (práca za počítačom), alebo dynamické (nevhodný šport). Ťažká fyzická práca a chronický stres majú na pohybový aparát rovnako negatívny vplyv.

Lekarne.sk

Tradiční český výrobce respirátorů FFP3 zásoboval v době pandemie český stát, teď pomáhá také lékařům.

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Firma Moldex-Metric AG & Co. KG (dále jen Moldex) je výrobcem profesionálních produktů pro ochranu dýchání a sluchu. Dodávky do Evropy zajišťují závody v německém Walddorfhäslach poblíž Stuttgartu a závod v České republice v Ústí nad Orlicí. V průběhu pandemie dodával MOLDEX Ministerstvu zdravotnictví ČR rozhodující množství FFP3 respirátorů.

Lekarne.sk

Vodíková voda pomáha aj pri udržiavaní silnej imunity

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Mnohí úspešní ľudia čoraz viac a viac propagujú vodíkovú vodu. Kvôli čomu je lepšia ako bežne dostupná voda a prečo je stále populárnejšia? Načrtneme vám charakteristiku vodíkovej vody.

Lekarne.sk

Hľadáte komfortný hotel v centre mesta?

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Hotel Magnólia s príjemnou atmosférou a všestrannou starostlivosťou o hostí, s ideálnou polohou v centre svetoznámeho kúpeľného mesta Piešťany, odkiaľ je všetko na ,,dosah ruky“ a zároveň na nábreží rieky Váh Vám umožní dokonalo si vychutnať Váš event alebo pobyt. V hoteli je samozrejmosťou dodržiavanie hygienických zásad a opatrení. Všetok personál nosí rúška, priestory sú pravidelne dezinfikované a vysoký dôraz na dodržiavanie všetkých opatrení v súvislosti so zamedzením ochorenia COVID-19 sa kladie aj v reštaurácii pri podávaní jedál, vo Wellness centre a v ostatých priestoroch hotela.

Lekarne.sk

Narcisy zakvitnú v lete - Deň narcisov špeciál

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Verejná finančná zbierka Deň narcisov prechádza veľkou skúškou. Pôvodne bola naplánovaná v tradičnom jarnom období. Tento rok však nebol tradičný. Budeme si ho pamätať ako obdobie pandémie koronavírusu - nepoznané, neuveriteľné, šokujúce. Obdobie, ktoré nás zomklo, naučilo byť zodpovednými, trpezlivými, pokornými či chápajúcimi.

Lekarne.sk

Športový nákrčník namiesto rúška, vhodná alternatíva, ktorá poslúži v letných aj v zimných mesiacoch

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Nosenie rúška je stále povinné v interiéroch, ale ako alternatívu klasického rúška môžete použiť tento elegantný športový nákrčník, ktorý je vyrábaný na slovensku.

Lekarne.sk

Súkromné zdravotnícke centrum HIPPOKRATES - 25 ročná tradícia v liečbe neurologických ochorení

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Príbeh Súkromného zdravotníckeho centra Hippokrates sa začal písať v roku 1995, keď zakladateľ a medicínsky riaditeľ MUDr. Karol Točík, PhD. opustil prácu klinického neurológa na bratislavských Kramároch a založil úplne prvé súkromné zdravotnícke centrum konvenčnej medicíny na Slovensku.

Lekarne.sk

Osobná asistencia & jednotný príspevok na odkázanosť

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR zvolala 15. júna 2020 tlačovú konferenciu zástupcov relevantných organizácií, aby sa vyjadrili k predstavenej reforme systému starostlivosti, ktorú prezentovalo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR na tlačovej besede 13. júna 2020. Nesúhlasíme s podsúvaním názoru, že osobní asistenti dostávajú neprimerane veľa.

Lekarne.sk

USA opäť zaznamenali rekordný nárast prípadov nákazy koronavírusom

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Washington 17. júla (TASR) - Spojené štáty vo štvrtok opäť zaznamenali rekordný denný prírastok v počet prípadov nákazy novým koronavírusom. Za posledných 24 hodín tam totiž pribudlo 68.428 nových prípadov infekcie. S odvolaním sa na najnovšie údaje Univerzity Johnsa Hopkinsa o tom informovala agentúra AFP.

Jeseň je ideálny čas pre začatie diéty

Jeseň nie je len o návrate detí do školských lavíc a s tým súvisiacich povinnostiach, ale môže pre nás znamenať príliv novej energie, napríklad práve pre chudnutie. Záleží len na každom z nás, či sa nechá správne motivovať a bude jeseň vnímať ako nový začiatok.