lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Zaujímavosti zo zdravotníctva - Lekari.sk / strana 2 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Vložiť PR článok
Lekarne.sk

Zdravotníci pozor, v apríli a v máji si môžete nechať zmerať zrak vo FOKUSe zadarmo!

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Stres, únava a ochranné štíty. Toto sú aktuálne tri najčastejšie príčiny zhoršujúceho sa zraku zdravotníkov. Spolu s modernými technológiami predstavujú obrovský nápor na oči každý deň.

Lekarne.sk

Sloboda aj s inkontinenciou

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Celý život sa snažíme, aby nám náhodou niečo neušlo - v mladosti sú to skôr párty alebo výlety s kamarátmi, na ktoré budeme dlho spomínať, neskôr robíme nemožné, aby nám neušli vzácne chvíle s deťmi, ktoré tak rýchlo vyrastú.

Lekarne.sk

Závažné ochorenia

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Aj my ako Lekari.sk sme sa zapojili do kampane Závažné ochorenia, ktorá vyšla 30.3.2022. Môžete sa v nej dočítať napríklad o osteoporóze, diabete či o kardiovaskulárnych ochoreniach. Takisto v nej nájdete rozhovor s Petrou Polnišovou.

Lekarne.sk

Radíme: Problémy so spánkom nie sú prirodzenou súčasťou starnutia

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Bánovce nad Bebravou 30. marca (TASR) - Poruchy spánku sú u seniorov pomerne bežné, môže to byť spôsobené liekmi či zdravotnými ťažkosťami. Hoci sa spánkový režim s pribúdajúcim vekom mení, narušený spánok a pocit únavy po prebudení nie je prirodzenou súčasťou starnutia. Uviedla to primárka oddelenia dlhodobo chorých nemocnice v Bánovciach nad Bebravou Miriama Šatalová.

Lekarne.sk

Krajčí: MZ sa nepodarilo pokročiť v oddlžení, presadila sa však reforma nemocníc

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Bratislava 28. marca (TASR) - Ministerstvu zdravotníctva (MZ) SR sa nepodarilo za rok výraznejšie pokročiť v nastavenom oddlžení nemocníc ani v plánovanom zlepšení hospodárenia štátnych nemocníc. Kabinetu sa však podarilo počas druhého roku vládnutia presadiť reformu nemocničnej siete, ktorá bola zároveň aj míľnikom na čerpanie financií z plánu obnovy. V hodnotení polčasu vlády to pre TASR ...

Lekarne.sk

NÚDCH: Lekári upozorňujú na zvýšený počet otráv detí liekmi

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Bratislava 28. marca (TASR) - Lekári Národného ústavu detských chorôb (NÚDCH) zaznamenali v posledných dňoch zvýšený počet detí úmyselne intoxikovaných liekmi. Na Oddelení urgentného príjmu počas minulého týždňa prijali štyri deti úmyselne intoxikované liekmi s obsahom paracetamolu, prípadne v kombinácii s inými liekmi. V mesiaci marec hospitalizovali štyri deti intoxikované paracetamolom.

Lekarne.sk

Vláda:Odobrila zvýšenie platby za poistencov štátu aj základného imania VšZP (2)

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Bratislava 23. marca (TASR) - Vláda v stredu odobrila zvýšenie platby za štátnych poistencov v tomto roku vo výške 100 miliónov eur a tiež zvýšenie základného imania štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP). Dofinancovanie zdravotníctva týmto spôsobom už v utorok (22. 3.) avizovali ministri financií a zdravotníctva Igor Matovič (OĽANO) a Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO). Do ...

Lekarne.sk

MEDMEDICAL KLINIK Oščadnica – prvé neštátne zdravotnícke zariadenia na Kysuciach

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Našu kliniku sv. Karola Boromejského – MEDMEDICAL KLINIK sme otvorili 04.11.2020 v Oščadnici. Je prvým neštátnym zdravotníckym zariadením tohto typu v regióne Kysúc.

Lekarne.sk

Pomoc na Slovensku hľadajú aj ukrajinskí pacienti s rakovinou

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Aktuálnu vojnu na Ukrajine sprevádzajú rôznorodé okolnosti a katastrofálne dopady má už teraz nielen na rodiny, jednotlivcov, ohrozené osamelé matky s deťmi, ale i na chorých obyvateľov. Aj tí boli nútení utiecť zo svojej krajiny a pomocnú ruku hľadajú v okolitých štátoch.

Lekarne.sk

Zdravie: Ochorením sluchu trpí až tretina pacientov po 65. roku života

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Handlová 3. marca (TASR) - Ochorením sluchu trpí až tretina pacientov po 65. roku života. Ľudia by jeho príznaky nemali podceňovať, ale zodpovedne sa oň starať a chrániť ho. Pri príležitosti Svetového dňa sluchu a počutia, ktorý pripadá na štvrtok, to uviedla primárka oddelenia dlhodobo chorých nemocnice v Handlovej Miriam Kvostková.

DOBRÉ SPRÁVY V OBLASTI ONKOLÓGIE

Zdravotníctvo na Slovensku aj vplyvom pandémie v posledných rokoch výrazne utrpelo. Dnes sa len máloktorý Slovák môže hrdiť dokonalou zdravotnou starostlivosťou. Výziev na zlepšenia rôzneho druhu je aj v oblasti onkológie neúrekom. Aby sme nevnímali denne výlučne negatívne správy, Liga proti rakovine zosumarizovala...