lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Zaujímavosti zo zdravotníctva - Lekari.sk / strana 4 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Vložiť PR článok
Lekarne.sk

Deň narcisov nemôže mať pauzu

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Aj rok 2021 žiaľ pokračuje v znamení koronavírusu, svet sa však nezastavil a pozornosť je nutné venovať i ostatným oblastiam zdravotníctva. Onkologické ochorenie je jedným z tých, ktoré je v spoločnosti dlhodobo, intenzívne a nevyberá si prestávku. Preto Liga proti rakovine, ktorá pôsobí na Slovensku vyše 30 rokov, upriamuje pozornosť na fakt, že verejno – prospešná zbierka Deň narcisov nemôže mať pauzu. Napriek mnohým uvoľneniam opatrení proti šíreniu covidu sa 25. ročník musí zaobísť bez tradičných dobrovoľníkov v uliciach.

Lekarne.sk

Covid automat

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Opatrenia sú postavené na regionálnom systéme, rôzne podmienky v závislosti na stupni varovania podľa Covid Automatu. Zároveň sú stanovené všeobecné podmienky pre prevádzky bez ohľadu na farbu okresu.

Lekarne.sk

Prvá detská lekárka na Spiši stále ordinuje, je najstaršou na Slovensku

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Prvá detská lekárka na Spiši stále ordinuje a je zároveň najstaršou pediatričkou na Slovensku. Mária Slugeňová (91) z Levoče vykonáva lekársku prax už 67 rokov a v súčasnosti vyšetruje aj prapravnukov svojich prvých pacientov. Nepracuje pre peniaze, ale preto, že potrebuje rozptýlenie a kontakt s ľuďmi, informovala Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny Agel SK, ktorá ...

Lekarne.sk

SVETOVÝ DEŇ SCLEROSIS MULTIPLEX

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Odborníci volajú po včasnej liečbe, ktorá by mala byť pacientom nasadená najneskôr do 2 rokov od nástupu sclerosis multiplex. Alarmujúce je, že toto ochorenie sa týka najmä mladých ľudí medzi 20. a 30. rokom života.

Lekarne.sk

MZ SR plánuje umožniť novým liekom rýchlejší vstup na trh

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Bratislava 28. mája (TASR) - Proces príchodu nových liekov na trh by sa mal zrýchliť. Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR pripravuje novelu zákona o rozsahu a podmienkach úhrady liekov. Nový mechanizmus by mal umožniť sprístupnenie nových, aj v zahraničí bežne využívaných liekov.

Lekarne.sk

Úloha nášho krvného obehu v oblasti podpory zdravia - online prednáška

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Srdečne Vás a Vašich známych pozývame na našu online prednášku, ktorá sa uskutoční 26. mája 2021. Prezentácia sa začína o 18:00 hodine. Vysvetlíme úlohu mikrocirkulácie ako aj to, ako poruchy krvného obehu vedú k vzniku chorobám

Lekarne.sk

Pacientske organizácie už štvrtý rok volajú po zmenách v onkológii

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Pacientske organizácie sa už štvrtý rok obracajú na vládu s konkrétnymi požiadavkami, ktorých plnenie im v minulosti boli prisľúbené, no väčšina z nich stále neprešla do praxe...

Lekarne.sk

Astma nie je infekčná a netýka sa len detí - Odborníci vyzývajú k nepodceňovaniu ochorenia a dodržiavaniu liečby

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Astma je chronické zápalové ochorenie dýchacích ciest, ktorým celosvetovo trpí približne 390 miliónov ľudí. Toto celoživotné respiračné ochorenie si pripomíname 5. mája v rámci Svetového dňa astmy, ktorého hlavnou témou pre tento rok je odhaľovanie mylných predstáv o astme. Napriek ...

Lekarne.sk

NA SLOVENSKU MÁME MÁLO OPATROVATEĽOV ICH PRÁCU SI NEVÁŽIME

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Profesia „opatrovateľ“ nie je na Slovensku dostatočne docenená. Aj napriek tomu, že ide o mimoriadne náročnú prácu, spoločnosť stále nevie dostatočne oceniť jej hodnotu. Zhodli sa odborníci v diskusii pri príležitosti Svetového dňa ošetrovateľstva, ktorý si pripomíname ...

Lekarne.sk

Detoxikácia organizmu: Kedy sa do nej pustiť a ako dlhodobo udržať telo bez škodlivých látok

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Poradíme vám, ako zbaviť organizmus škodlivých látok, ktoré sa v ňom usádzajú napríklad ako dôsledok užívania liekov. Vysvetlíme aj to, kedy detoxikácia dáva zmysel a kedy sa jej, naopak, vyvarovať a okrem toho pridáme návod, ako dlhodobo udržať telo bez toxínov.

3 kroky k riešeniu krvácania ďasien

Problém, ktorý sužuje až 80% ľudí. Pasta po vypľutí do umývadla má ružovú farbu, ďasná občas bolia a čistenie nie je vždy príjemné. Počiatočný stav zápalu ďasien odhalíte ľahko. Dá sa tento problém riešiť a ako?