lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Zaujímavosti zo zdravotníctva - Lekari.sk / strana 4 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Vložiť PR článok
Lekarne.sk

Pred akými vianočnými dobrotami sa mať kvôli zubom na pozore?

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Počas dňa sú naše zuby bežne vystavované cukrom, kyselinám aj pigmentom v potravinách aj nápojoch. S cukrovinkami, vaječným koňakom, vareným vínom a punčom

Lekarne.sk

Digitálne zdravie

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Aj my ako Lekari.sk sme sa zapojili do kampane Digitálne zdravie, ktorá vyšla – 06.12.2021. Môžete sa v nej dočítať napríklad telemedicíne, digitalizácii v zdravotníctve či o personalizovanej liečbe. Takisto nájdete v kampani aj rozhovor s inžinierom Lehockim.

Lekarne.sk

ČR: Vláda budúci týždeň vydá vyhlášku o povinnom očkovaní, avizoval Vojtěch

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Praha 3. decembra (TASR) - Povinnosť očkovať sa proti covidu by sa mala v budúcnosti v ČR vzťahovať na osoby staršie ako 60 rokov, policajtov, príslušníkov ozbrojených zložiek, ako aj na hasičov, zdravotníkov či zamestnancov sociálnych služieb. Uviedol to v piatok minister zdravotníctva v demisii Adam Vojtěch s tým, že predmetná vyhláška by mala vyjsť v priebehu budúceho týždňa. Ako ...

Lekarne.sk

Ako posilniť imunitu?Je to jednoduchšie, ako by ste si mysleli!

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Imunita je pre každého človeka mimoriadne dôležitá. Pri jej nedostatku sa totiž zvyšuje riziko vzniku ochorení rôzneho druhu. Ak túžite mať imunitu neustále posilnenú, prihliadajte na tieto tipy!

Lekarne.sk

ČO LIEČI HYPERBARICKÝ KYSLÍK ?

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Hyperbarickej oxygenoterapii je v posledných rokoch vo svete venovaná veľká pozornosť. Jej použitie je často indikované vtedy, keď už ostatné terapeutické metódy zlyhali. Hyperbarická oxygenoterapia je liečebná metóda, ktorá často prekvapivo rýchlo zlepší vážny zdravotný stav pacientov.

Lekarne.sk

Lekári a niektoré samosprávy žiadajú zastaviť a dopracovať reformu nemocníc

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Bratislava 25. novembra (TASR) – Lekári a predstavitelia regionálnych samospráv žiadajú Národnú radu SR, aby zastavila a dopracovala návrh reformy nemocníc. Chcú najmä záruku, aby sa nezačalo s reorganizáciou lôžkovej ústavnej starostlivosti dovtedy, kým nebude posilnený systém ambulantnej starostlivosti. Informovali o tom na štvrtkovej tlačovej konferencii.

Lekarne.sk

Prezidentka: Potrebujeme lockdown, boj s pandémiou prehrávame

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Bratislava 23. novembra (TASR) - Prehrávame boj s pandémiou, potrebujeme lockdown, vyhlásila v utorok po návšteve nemocnice v bratislavskom Ružinove prezidentka SR Zuzana Čaputová. Ten by sa mal podľa nej dotknúť všetkých. Hovorí o potrebe zmeny prístupu.

Lekarne.sk

MZ SR: Monoklonálne protilátky podali na Slovensku už takmer 3000 pacientom

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Bratislava 22. novembra (TASR) - Monoklonálne protilátky podali doposiaľ takmer 3000 pacientom v 40 zdravotníckych zariadeniach po celom Slovensku. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová. Monoklonálne protilátky sa podávajú formou infúzie ľuďom nad 65 rokov a pacientom s vážnymi ochoreniami.

Lekarne.sk

ÚVZ: Fitnescentrá budú v čiernych okresoch zatvorené

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Bratislava 19. novembra (TASR) - Fitnescentrá v čiernych okresoch ostanú od pondelka 22. novembra zatvorené. V bordových a červených okresoch bude do nich povolený vstup len v režime OP (očkovaní/po prekonaní ochorenia COVID-19). Vyplýva to z novej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR. Nariadenie hygienikov zároveň stanovuje kapacitné limity pre návštevníkov. V bordovom okrese to ...

Lekarne.sk

Otázky a odpovede o pitnom režime, ktoré by ste mali poznať

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Každá jedna bytosť potrebuje k životu vodu. Aj keď voda nepatrí medzi základné makroživiny, tvorí 50 až 70 % ľudského tela v závislosti od veku, pohlavia a zdravotnej kondície. Zúčastňuje sa...

Portugalsko hlási ďalších 14 prípadov opičích kiahní, celkovo už 37

Lisabon 23. mája (TASR) - Portugalské úrady hlásili v pondelok 14 nových prípadov opičích kiahní. Celkový počet dosiaľ potvrdených prípadov tohto ochorenia sa v krajine zvýšil na 37, informuje agentúra Rueters. V susednom Španielsku potvrdili v Madridskom spoločenstve, do ktorého patrí aj hlavné mesto Madrid, ďalšie štyri prípady opičích kiahní.